Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Találkozott már valaki a...

Találkozott már valaki a következő esettel vagy hasonlóval? (csalás, hamis e-mail, adás-vétel csalás, csomagküldés)

Figyelt kérdés

Megkeresett egy illető (Mario Andrea). Ő elvileg üzleti úton tartózkodott Pesten. Emiatt nem ért rá találkozni.Így szerette volna megvenni a használt laptopom az ő nagybácsijának. Az illető kanadai, a nagybácsi amerikai aki éppen Nigériában nyaral. Oda kellene küldeni a gépet.

Adott a gép ára, abból pár ezer forintot alkudott majd elküldte az árat és egy árat ami fedezi a postát. (100e gép, 40e posta... érdekes)

Egészen jól kitalált történet. Persze nem lehetünk benne biztosak, hogy nem igaz. De egy picit gyanús.

A kanadai emberke lakcíme egy szállodára mutat, a nagybácsi aki Nigériai nyaralása alatt várta volna meg a több, mint egy hetes szállítást, egy kis helyen volt ahol nem igazán gondolom, hogy meg lehet bárhol is szállni...

Az utalás: Bank of America-n keresztül. A pénz átment a banknak amiről kaptam értesítést (érdekes, de a bank email címére a google tényleg az ügyfélszolgálatot dobta fel). Bent állt a pénz a banknál és amikor lefotóztam volna a kapott blokkot akkor kapom meg.

Siettette a folyamatot viszont amikor kértem, hogy hívjon már fel ezt nem tette csak magyarázott össze-vissza e-mailben.

Szeretném a bank üzenetét is csatolni (több is volt, közülük az egyiket):


"logo"


Dear "én",


The amount of $500.00 USD has been transferred to your bank account from Mario Andrea.


We've placed a temporary hold on the funds of this transaction


The Bank has fully debited the total amount of $500.00 USD from the buyer's account which includes the Transport/Delivery Charges.


In order to complete this transaction and get your total funds credited into your account. The Bank is advising you to ship the Merchandise to the Shipping Address provided by the buyer and send us a Scanned Copy/Photograph of the Shipping Details Transaction Receipt (in .JPG Format) or you can email us the details in text.


Note: This is a security measure to ensure the safety of this transaction. You do not need to wait for days again because this payment made by Mario Andrea has confirmed the measure of your account. Your account will be credited once you send the Shipping details to The Bank in our Customer care email: shipmentinforeview@mail2helpdesk.com



Please, find below the name and address of the Shipping:


Haastrup Gbenga, "szép amerikai név"

No 23 Holiness Estate,

Arulogun Road Ojoo, Ibadan,

Oyo State, 23402, Nigeria.


Contact us at The Bank Account Review Department E-mail (shipmentinforeview@mail2helpdesk.com)


Sincerely,


Thank you for your prompt attention. Please understand that this is a security measure meant to help and protect both you and Mario Andrea.


We are very sorry for any inconvenience this might cause you.


Thank You For Using Bank Of America.


THIS IS AN AUTOMATED MESSAGE PLEASE DO NOT REPLY


Remember, Bank of America is committed to your security and protection. To find out more, take a look at our Information Security section under Privacy and Security on the Web site.


Bank of America, Member FDIC.

C 2019 Bank of America Corporation. All Rights Reserved.



#átverés #csalás #levelezés #csomagküldés #csaló e-mail #email átverés #e-mail átverés #csaló vevő #csomag feladás csalás
2019. márc. 26. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Akkor most írd be a gugliba, hogy "nigériai csalás", és a felhozott 10.900 találatot kezdd el egyenként elolvasni. Aztán lécci ne dőlj be soha semmi hasonlónak.
2019. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1-nek igaza van, ez tipikus Nigériai csalás.
2019. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy szóltok.

De ne legyen félreértés nem dőltem be neki, csak megírtam, hogy más is találkozzon ezzel a problémával ha esetleg kap ilyen levelet.

Ha eszébe jut, hogy utánanézzen hátha megtalálja ezt.

Köszönöm ettől függetlenül még egyszer.

2019. márc. 27. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!