Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen hogy tudnék egy kis...

16 évesen hogy tudnék egy kis zsebpénzt szerezni?

Figyelt kérdés
Diákmunkára csak nyáron tudok menni, most maximum alkalmi munkát tudnék elvállalni suli mellett pl kulyasétáltatás. Amúgy kapok zsebpénzt, csak az a baj hogy egy hülyeségre elköltöttem egy nagyobb összeget és nincs pofám kérni még... szóval ezt a helyzetet kéne megoldanom valahogy, úgy hogy anyumnak nem szeretném elmondani milyen baromságot csináltam. Arra gondoltam eladok néhány könyvet antikváriumnak. Nem tudom ez kivitelezhető-e illetve hogy 16 évesen eladhatok-e egyáltalán valamit, és hol/ hogyan. Minden tipp és lehetőség érdekel. 16L

2019. márc. 30. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Könyveladás? Abból max akkor lesz pénzed, ha ritka, antik könyveid vannak.
2019. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem leirni hogy van pár régebbi könyve a szüleimnek de az nem az enyém és nyilván nem fogom eladni, ennyi erővel lophatnék is.

Viszont nekem is vannak könyveim amiket kaptam/ vettem zsebpènzemből és ha többet el tudnék adni (kb 10 db-ra gondololtam) akkor azzal már lehetne valamit kezdeni... nem érnek sokat de valamennyit csak össze tudnék kaparni belőlük.

De ez csak egy ötlet, azért írtam hogy segítsetek mihez kezdhetnék. Kölcsönkérni a legvègső esetben akarok csak.

2019. márc. 30. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

"Amúgy kapok zsebpénzt, csak az a baj hogy egy hülyeségre elköltöttem egy nagyobb összeget és nincs pofám kérni még... "


Nos, ennek a dolognak épp ez a lényege, hogy az ember megtanulja: ha elköltötte a pénzt, akkor egyszercsak nincs. Legközelebb majd jobban meggondolod, mire költsd - legalábbis remélem.

Egyébként mire kell olyan nagyon az a pénz? Gondolom, nem kajára, mert azt otthon kapsz. ha rendszeresen kapsz zsebpénzt, akkor biztosan kibírod a következő "adag"-ig.


Egyébként meg nem tudom, hol laktok, de általában boltokban nem szeretnek hétvégén dolgozni az eladók - egyszerűsített foglalkoztatásban akár 1 napra is elmehetsz dolgozni valahová (megkérdezel ismerős boltost, nem kell-e segítség pár órára?)

Diákszövetkezetek is tudnak alkalmanként munkát adni - pl. hétvégére.

2019. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Egyetértek a 3-as válaszolóval, vagyis hogy "Gondolom, nem kajára, mert azt otthon kapsz. ha rendszeresen kapsz zsebpénzt, akkor biztosan kibírod a következő "adag"-ig."


De egyébként van a Moly.hu oldal. Ott eladhatod a könyveidet. Vagy esetleg facebookon. Ha jó állapotúak a könyvek, és ár-érték arányban megfelelő áron adod el őket, akkor ebből is összetudsz szedni valamennyit.

2019. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok otthon enni mivel koleszos vagyok. Mondjuk nem éhezek, ebben igazatok van, de meg kell gondolni h mit veszek azért. Következő hétvégén megyek haza.

Viszont a barátnőm szülinapjára akartam valamit venni, de ugy tunik inkabb majd utolag ajandekozom meg ha nem talalok valamit. De nagyon koszonom a 3-asnak a tippet, eszembe sem jutott h alkalmi munkat tudok szerezni diakszovetsegnél. Azt hittem csak rendszereset. De nem tudom nennyi idő hogy találjak, de ezt megpróbálom.

Ja és nyilván erre való a zsebpénz hogy megtanuljuk beosztani, ezt most nagyon elrontottam, igaz. De utólag nem tudok mit csinálni, majd legközelebb 2-szer meggondolom. Köszi mindenkinek, várok még ötleteket.

2019. márc. 30. 12:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Négyszer volt már ez a kérdés, szerintem nézd vissza.
2019. márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Áruljátok már el, hogy mi borzasztót írtam, ami miatt 26 %-ra le lettem húzva?

Hogy a pénz az olyan, hogy ha elköltik, akkor nincs? Igen, ezt vállalom: ugyanis a saját gyerekemnek is hiába könyörögtem, hogy ne költse el erre meg arra a pénzt, nem hallgatott rám, aztán mondtam, jó, akkor vedd meg.

Megvette. Aztán csodálkozott, hogy nincs pénze :D

Tudjátok, ez is a pénzkezelés egyik alaptétele: amíg az ember a saját bőrén nem érzi, addig hiába beszél neki bárki :-)

Vagy az verte ki a biztosítékot, hogy valószínűleg nem kajára kell, nem hal éhen?

Mondjuk azért az is feltünhetett volna néhány embernek (nem Neked, kérdező), hogy valódi segítséget is írtam: próbálja meg diákszövetkezetben, ott is tudnak munkát adni.


És ha már itt tartunk. nem véletlenül írtam ezt, ugyanis könyveladásból GYORSAN nem lehet pénzt csinálni: vagy beviszi egy antikváriumba és nevetséges áron megveszik - ha megveszik - vagy kivárja a netes oldalakon a vevőt.

Volt olyan könyvem, az egész neten csak nekem volt , s mégis 1 évbe telt, mire megvette valaki - de az akkor nagyon-nagyon örült neki :-) 2x is volt ilyen :-)

2019. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es én nem pontoztalak le. Igazad van abban hogy az én hibám hogy elköltöttem, ès tényleg nem éhezek de jövő héten nehezen fogom kihozni a kaját...

És írtam is hogy jó tipp a diákszövetkezetes, mert nem gondoltam hogy alkalmi melót is tudnék ott szerezni. A könyv eladás csak egy ötlet volt mert nem jutott eszembe más.

2019. márc. 30. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Elmebetegek is pontoznak itt.

Még szerencse, hogy a kérdező normális.

2019. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze, tudom, hogy nem Te voltál, kérdező - csak nem értem, melyik része verte ki a biztosítékot? (3-as vagyok)
2019. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!