Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapsàg egy...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Mennyibe kerül manapsàg egy hàzassàgi szerzôdés?

Figyelt kérdés
Gondolom ügyvéd függö, de úgy kb. ki mennyiért csinàltatta? Semmi bonyolultat nem tartalmazna csak annyi lenne hogy nincs közös vagyon.Ami, akinek a nevén van az azon is marad egy vàlàs esetén.Jelenleg nincs a hàzassàg alatt szerzett lakàs vagy autó de hamarosan lesz(lakàs).Ezt szeretném bebiztositani.Köszi a vàlaszokat.

2019. márc. 30. 17:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Alaphangon, mezei ügyvédnél olyan 50-100.
2019. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ja!


Idehaza sajnos ez a szerződés nem olyan erős, mint az "amerikai filmekben".

2019. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nem kell szerződésbe foglalni, mert a jog eleve így mondja ki.

A házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak minősül, és házasság után is így marad.


Amit később szereztek lakást, vagy egyebet, az lehet a közös vagyon, de ott már nyilván ti döntitek el, hogy fele-fele arányban lesztek tulajdonosok.

Akkor borul ez, ha az egyik fél bizonyíthatóan többet tesz bele pl egy örökségből (ami még a házasság alatt is különvagyonnak számít!).


Házassági szerződést akkor lehet érdemes kötni, ha az egyik fél lényegesen nagyobb vagyonnal érkezik a házasságba, mint a másik.

A ti esetetekben teljes mértékben pénzkidobás, mert semmit nem tudtok belefoglalni.


Egy szerződés ára, mint bármely más szerződésé, hiszen az ügyvéd munkadíját kell kifizetni, ill. a bejegyzést.

Kb. 80-100 ezertől indul, egy felkapott ügyvédnél több.

Ez az alap, ha tényleg nincs semmi különlegesség és nem kell 3x átírni.

Bonyodalmak esetén többszöröződik.


Kérj először egy konzultációt, ez annyit jelent, hogy kérsz egy időpontot, és csak beszélgettek, elmondod a terveidet, ő pedig vázolja a lehetőségeidet. Épp pár hete hallottam, hogy egy ismerősöm 8000-ért volt ilyen konzultáción.

De van más megoldás, van ingyenes jogsegély-szolgálat az önkormányzatok által. Ne vesd el egyből a dolgot. Én azt hittem, ide csak a nagyon csórók járnak, de nem, bárki mehet. Ez nem megbízás, csak nagy vonalakban mondják el, hogy mik a lehetőségeid, hova fordulhatsz. Egy itteni ügyvéd azt mondta, sokan vagy nem is tudnak erről a lehetőségről, vagy nem mernek elmenni.

2019. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Mint az előttem válaszoló is írta: a házassági szerződésnek pont az a lényege, hogy a házasság ELŐTT lefixálja: ez és ez a vagyon pl. a férjéé, Ő hozta a házasságba - így válás esetén a feleségnek nincs köze hozzá.

Házasság alatt szerzett vagyon viszont közösnek számít - így ott pl már tényleg figyelni kell, ki mennyit tett bele.

2019. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Bocsànat lehet félreérthetö voltam.5éve vagyunk hàzasok.A feleségemnek elôtte màr volt lakàsa.Az az övé.Ez tiszta.Viszont ugy alakult hogy most vennék én is egy lakàst befektetésként de szeretném ha ez nem lenne közös.Én vettem fel rà hitelt, plusz volt némi megtakaritàsom.A feleségem semennyire sem àllt mellettem hogy ezt megvegyem.Anyagilag sem.De ettöl függetlenül ez közös lesz ha nincs szerzödés.Tisztàban vagyok vele hogy hàzassàgi szerzödést hàzassàg elött szokàs/egyszerübb kötni de hàzassàg alatt és akàr a végén is lehet csak màs a neve.Mondjuk mindegy is.Csak az àrra voltam kivàncsi.köszi a vàlaszokat.megyek majd konzultàcióra.Ha van még jótanàcs tapasztalat jöhet nyugodtan.köszi
2019. márc. 30. 19:25
 6/25 anonim ***** válasza:
Szüleid nevére nem tudod íratni?
2019. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem akarok turkálni a magánéletedben, de végül is ez egy névtelen oldal... miből van a megtakarítás?

Azért kérdezem, mert házasság alatt a megtakarítás is közös, ha pl simán csak munkabérből tetted félre, vagy ilyen-olyan jutalmakból, szóval ha a házasság alatt szerezted, akkor közös. Akkor is, ha a feleségednek nem volt köze az adott munkához.

visszatérek az előző válaszomra: ha örökségből van, akkor nem közös.

A hitel, nos, szintén közösnek számít, akkor is, ha az ő neve nem szerepel a papírokon és nem lesz adóstárs sem.

Ettől függetlenül egy válásnál majd követelheted, hogy fizesse a hitel felét.


Na látod, ezért kell a konzultáció.

Nem hiszem, hogy a te megoldásod a házassági szerződés lesz. Itt valami speciális vagyonjogi nyilatkozatról lesz szó.

Mert akárhogy is nézzük, ha most megveszed az új lakást, és fizeted a hitelt, azzal a közös háztartásotokból vonod ki a pénzt. Márpedig a házasság egy vagyonközösség!

És itt most úgy vélem, nem az számít, hogy bőven marad pénzetek megélhetésre, lazán ki tudod fizetni a hitelt. Attól az még közös vagyon, amit a fizetésedből havonta törlesztésre fogsz fordítani. Mehetnétek belőle utazgatni, vagy vetetnétek minden hónapban új bútort.

Nem egyszerű helyzet, szerintem tényleg az lesz a leglényegesebb, hogy honnan van az a pénz, amit a lakásra fogsz fordítani.


Egyébként - kissé eltérve a témától - olyan szomorú, hogy így történik ez. Ha te ilyesmin gondolkodsz, hogy valami ne legyen közös, akkor nem mellette akarsz megöregedni, és már azon agyalsz, hogy mi lenne válásnál. Ez így nem egy boldog házasság, abban biztos vagyok. Kicsit nehezen emésztem meg, mióta 30 múltam, állandóan ezzel találkozok, mindenki szakít, válik, komolyan már akkor kapom fel a fejem, ha valakik már hosszú ideje együtt vannak. De már nincsenek illúzióim, ők is szakítani fognak, csak idő kérdése. Mi is álompár voltunk a párommal, mindenki csak pislogott, mikor lelépett. olyan ismerősök mennek szét, akikről sose gondoltam volna. És már nem tart össze nem hogy a közös vagyon, de a gyerekek sem. Ja, és mindenki megcsalja a másikat. Max csak nem derül ki. Na mindegy. Engem elszomorít.

2019. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A megtakaritàs igazàbol abból van hogy eladom nagyon sok nagyon személyes ingósàgmat.Ez nem könnyü de kénytelen vagyok a nagyobb cél érdekébben.Ezzel pótolom ki a hiànyzó részt a hitel mellett.A hitel közös, jogilag valoban igy van.A feleségemnek is van egy közel ekkora hitele amit fizet szintén lakàsra szóval a közösböl ugyanannyit fordituni hitelre.Nézhetjük úgy hogy ezek ki is oltjàk egymàst.

Arra is reagàlnék hogy igen ez szomorú hogy ezen kell gondolkodni.De... ez csak egy biztositék.A cascot se azért kötöttem az autóra mert neki akarok menni egy fànak de megtörténhet.Jobb óvatosnak lenni és ha beüt a gond sok fejfàjàstól kimél meg egy ilyen biztositék.

2019. márc. 30. 19:56
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

"Ezt szeretném bebiztosítani."


Szerintem, nem érdemes megnősülnöd :D

2019. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nôs vagyok 5 éve. Ugyhogy a nem nösülés nem opció:)
2019. márc. 31. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!