Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sikeres üzletemberek/vagyonos...

Sikeres üzletemberek/vagyonos emberek! Ti hogyan titkoljátok el a pontos vagyoni helyzeteteket úgy, hogy megőrizzétek a hitelességeteket és az őszinteség látszatát?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor simán alkalmazotti státuszban beszélgetsz egy másik félidegen emberrel, akivel életetek 1/3-át minimum együtt, összezárva töltitek és egy idő után irigység és rosszindulatú kíváncsiság nélkül is felmerülnek olyan témák, amikre őszintén válaszolva elég jól feltérképezheti az illető a vagyoni helyzeteteket.


Hanem amikor valakivel már komolyabb barátság alakul ki (ahol tényleg kölcsönösen számíthattok egymásra és ez sajnos manapság a legritkább emberi tulajdonság) esetleg egy komolyabb párkapcsolat, ahol már szorosabbra fűzitek a dolgot.


Mert én sajnos ebben nagyon nem vagyok jó. Vagy kialakítok egy álca-életet, amihez annyira ragaszkodom, hogy még véletlenül, ittasan egy felszabadult hangulat hevében sem szólom el magam, vagy a másik verzió amikor előbb-utóbb kiderülnek dolgok és olyankor pedig ott lebeg felettem Damoklész kardja, hogy mikor hozakodik elő a másik fél olyasmivel, ami több éves barátságot vagy párkapcsolatot tesz tönkre.


Úgy érzem a becsületes gyarapodásnak annyira nincs kultúrája nem csak Magyarországon de a (külföldön dolgozó) magyar emberek körében sem, hogy talán a társadalom ha 1%-a az, aki ezt az utat választja és magányos farkasként tengeti mindennapjait.


És ez nem azonos a felső 1%-kal. Sőt! Rengeteg olyan ember szeret többet mutatni és lehetőségein felül költekezni a jövőjét és létbiztonságát feláldozva, aki egyik napról a másikra él és hónap végén már kenyérre sincs pénze.


Ugyanakkor rengeteg alvilági és gyorsan, hirtelen megtollasodott ember szeret látszat-nagyvonalú lenni.



2019. ápr. 2. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerű, aki okos, nem Bmw-vel meg Mercivel villog. Kussol, albérletben lakik és 20 éves ronccsal jár. Nem egy ilyet ismertem. Évente 5-6-szor megy nyaralni.

Ismerek egy embert most is, szép háza van, skodával jár, van egy 3 milliárdos műhelye, és olyan gépei, ami rajta kívül egy másik cégnek Európában. És mindösszesen egy alkatrészt javítanak nála a teherautókból, buszokból, kaminokból.

2019. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Miért kéne eltitkolni? Nem igazán értem a kérdést.
2019. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

@

Egyszerű, aki okos, nem Bmw-vel meg Mercivel villog. Kussol, albérletben lakik és 20 éves ronccsal jár. Nem egy ilyet ismertem. Évente 5-6-szor megy nyaralni.


Hidd el hogy sok okos ember van, aki Mercivel meg BMW-vel jár, mert neki épp az tetszik és megengedheti magának.

2019. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értem miért kéne őszinte, mély emberi kapcsolatokban az ilyet eltitkolni.

Részemről teljesen természetes, hogy a párom 100%-ban tisztában van az anyagi helyzetemmel. Egy alakuló kapcsolatban is vannak árulkodó jelei annak, ha a másik fél jobb módú. Nem kell az életformádat sem letagadni, sem feltupírozni. Majd alakul.

A barátaim is ismerik a helyzetemet, de ők persze számszerűsítve sosem fogják tudni mim és mennyim van.

2019. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Én valószínűleg hasonló cipőben járok, mint amire te rá akarsz kérdezni. Tavaly 10-12 helyen voltam külföldön kikapcsolódási céllal, jóval nettó 1 millió Ft fölött keresek egy hónapban.


Nekem az a titkom, hogy a pontos anyagi hátteremet rajtam kívül senki sem ismeri. A lekötéseimről csak én tudok, és az üzleti kérdésekről sem tud sem a párom, sem a családom.


Van a jövedelmemnek egy olyan része, amire úgy tekintek, mintha nem létezne, és lekötöm automatikusan, a maradékból élek, és ha azt túlköltöm, akkor ugyanúgy tudok panaszkodni, mint az, aki a nettó 200-at éli fel.


Egyébként albérletben lakom, nincs saját autóm, és minőségi, de nem feltűnő ruhákban járok.


Ami talán más, mint az átlag esetében, hogy többet utazom, több pénzt költök az egészségre (sport, táplálkozás, táplálékkiegészítő), és kb minden cuccom Apple, mert nem szeretek baszakodni a dolgokkal.

2019. ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

“Hidd el hogy sok okos ember van, aki Mercivel meg BMW-vel jár, mert neki épp az tetszik és megengedheti magának.”


Nem igazán jött át, amit írtam.

A merci és a bmw is vicc kategória, mióta a 4 literes motorjait csinálja, és drágábban adja, mint a 6 litereseket. Mondjuk ahhoz pénz is kellett.

2019. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ami van "gazdagnegyed" ahol elég sok az ilyen sok tízmilliós ingatlan, menő vállalkozók, cégvezetők stb.. laknak arra, ott elég sűrűn járnak a Mercedesek, BMW-k. Akkor azok mind hülye emberek?
2019. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
Igen, csak a megfelelő ember megfelelő testrészébe van a nyelvük. Lásd M. L.
2019. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Attól mert valaki Mercivel jár, még nem lesz sem okos, sem gazdag. A kettő nagyon kizárja egymást.
2019. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Fiatalkent oriasi vagyont orokoltem, de nincs szukseg titkolozasra, mert hasonlo emberek a barataim. A legtobb marka amit hordok nem elerheto az orszagban, viszont egy kozismertebb, nyilvanvaloan 40 millio feletti kocsiban ulve kinosan ereznem magam, ismerve a viszonyokat az orszagban
2019. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!