Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire költsem a pénzem?

Mire költsem a pénzem?

Figyelt kérdés
14vagyok és régóta gyűjtögetem a pénzem. MÁr összegyűlt 80000 Ft-om! De nemtudom, hogy mit csináljak vele. Szívesen elkölteném most rögtön az egészet jó ruhákra, de lehet hogy okosabb lenne várni, hátha kell még valami fontosabbra.Melyiket tanácsoljátok?
2008. nov. 10. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy részét költheted ruhàra,persze nem a legdràgàbbakra:)))

Egy részét meg hagyd meg,hisz tovàbbtanulàskor sokkal fontosabb lesz ez a pénz!

Jo lesz majd nyelvvizsgàra,esetleg késöbb még jogositvàny megszerzésére,valami jo kis tanfolyamra.

Nekem is mindig volt félévente ösztöndijam,mindet ruhàra költöttem eleinte,aztàn befizettem egy nyelvtanfolyamra,és sokkal nagyobb hasznàt vettem!

2008. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
én most 20vagyok,és már 2éve szeretném letenni a jogsit.a szüleim nem tudják kifizetni,félrerakni meg nem könnyü a mai világban.ugyhogy valami ilyesmire költsd.vagy tedd be egy bankszámlára,már nyithatsz juniorosat az otp-nél.
2008. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengeded, hogy nehezítsem a dolgod, szerintem fektesd be. A végén már többszázezer vagy akár millió forint elköltéséről kell gondolkodnod. :D


Kérd meg a szüleidet, hogy kössék le (írjatok róla szabvány kölcsönadási papírt az adóhatóság miatt, ha rákérdezne, hogy ugyan honnan ugrott az a nyolcvanezer a családnak).


Mondjuk tudok a bankbetéti kamatoknál tízszer jobbat is, de azt úgysem hinnéd el, szóval nem is erőlködöm, a lényeg hogy kamatoztasd. Vagy költsd el most jogsira, ruhára stb. :) A Te pénzed, Te döntesz róla, és ez a szép az egészben.

2008. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Ipodot!
2010. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha most nincs szükséged semmire, akkor ne költsd el. Csak azért, hogy "ne legyen" felesleges. Inkább gyűjts még hozzá. Ha biztosan nem lesz szüksége rá a szüleidnek (kölcsön) vagy a tesódnak (kölcsön), akkor jól jön az még. Általában az történik, hogy az ember vesz magának valamit és utána lát egy még jobbat, amit már nem tud megvenni. Elég, ha te ezt a még jobbat veszed majd meg :-)

Én nem költeném el.

2010. máj. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgára, bármilyen értelmes tanfolyamra, később jogosítványra költsd! Ez mind "hosszú távú befektetés", aminek később nagyon nagy hasznát veszed, és a pénz sokszorosan megtérül. (pl. a párom most napott volna egy tökjó munkát, ha lenne jogsija - de sajnos nincs)
2010. máj. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem jó ötlet lekötni mert ha jól tudom addig amíg le nem jár használhatja nyugodtan a pénzed mert nem kérheted ki. Gondolj bele meggazdagszik a bank a sok pénzedből s neked kinyomja egy kis összeggel a szemed. Valamint fent áll az a veszéj, hogy a bank tönkremegy és a pénzed odaveszik. Ha ennyire biztonságos inkább tartsd a párnád alatt
2019. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: OBA?
2019. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!