Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan számítódik a nyugdíjjog...

Hogyan számítódik a nyugdíjjogosultság megszerzésénél, ha valaki 4 vagy 6 óra/munkanap bejelentett állásban dolgozik, de a havi bruttó bére meghaladja a mindenkori minimálbér összegét?

Figyelt kérdés

Mennyi ledolgozott időnek (évnek)számít nyugdíj szempontjából, ha valaki

- 4 órás bejelentés mellett bruttó 160 000,- Ft/hó vagy magasabb összegű bért kap?

- 6 órás bejelentés mellett bruttó 200 000,- Ft/hó vagy magasabb összegű bért kap?


Melyik jogszabályban lehet tájékozódni a fentiekkel kelapcsolatos jogi háttéről?

Köszönöm, ha linket is tudtok ajánlani.



#nyugdíjjogosultság #nyugdíjjogosultság megszerzése #ledolgozott évek számítása #4 vagy 6 órás munkaviszony #minimálbért meghaladó havibér esetén
2019. ápr. 3. 12:31
 1/2 anonim válasza:
szerintem itt az óra lényeg nem a béred...biztosítási időt számolnak. az hogy te most mennyit keresel abban a jogviszonyban az nem fontos. ha most a munkáltatód a 4 órád munkádat ennyivel jutalmazza akkor ennyi. itt az idót számolják. így aki 4 évig dolgozik teljes munkaidőben annak 4 év munkaviszonya van. neked meg részmunkaidővel 2 év sztem.
2019. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Elsőre én is így gondoltam, de néhány hónapja olvastam valahol az interneten, hogy ha részmunkaidős alkalmazás esetén a kapott bruttó bér eléri a mindenkori minimálbér összegét, akkor a 4 vagy 6 órás munkaviszonyban eltöltött 1 év munkaviszony is 1 évnek számít a nyugdíjjogosultság megállapításánál.

Lehet, hogy rosszul értelmeztem, amit olvastam. Sajnos nem mentettem el az oldal linkjét.


Talán lesz itt majd valaki, aki naprakészebb ismeretekkel rendelkezik nyugdíj kérdésben.

2019. ápr. 3. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!