Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki nyugati életszínvona...

Ha valaki nyugati életszínvonalon él az miért menőzés, luxus sokaknak?

Figyelt kérdés

Mondjuk 200 nm családi ház, 10 milliós kocsi, évi 2-3 külföldi út.


Miért az a normális itthon hogy 50nm panelba élünk hatan, valami leharcolt kocsit vezetünk, meg esetleg egyszer eljutunk a Balatonra.


Akinek meg ennél több van az már gazdag meg luxus, pedig normálisan helyeken ez az átlag.



2019. ápr. 9. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

"Normális helyeken ez az átlag"


Figyelem, egy világutazóval van dolgunk.

2019. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

"Figyelem, egy világutazóval van dolgunk."


Dehogyis, egy minimalberes bertrollal, aki valoszinuleg eleteben nem jart meg kulfoldon.

2019. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
95%

Ezek miért átlag színvonal szerinted? A nyugati is hiteleket vesz fel, csak tudja a korlátját.

Mondjuk azt sem értem, hogy mi ez a 2-3 külföldre menős mizéria nálatok. Szlovák határnál lakom, ha úgy tartja kedvem, minden nap átmegyek. Akkor most menő vagyok?

Vagy minek tíz milliós autó, ha nekem megfelelő (és tetszik) a 2-3 milliós is?

Főleg autó az, amiből nem vennék drágát rongyrázás céljából. Elég egy véletlen baleset és lehet a tíz millióból kettő marad.

2019. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Minden viszonyítás kérdése.
2019. ápr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ez max afrikában az átlag, egy normális embernek minimum 250nm es háza van 50 milliós autója és havonta nyaral külföldön, téged inkább sajnálnak szerintem mert elég szegány vagy, itt nákunk is....
2019. ápr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk tényleg egy felső-középosztálybeli pár össze tudja hozni.

Mindketten jó pozícióban dolgoznak/saját vállalkozást visznek. Havi 1,5-2 misi összbevétellel, és a házat is jókor vették, akkor simán reális.

2019. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

200nm családi ház nekem akkor sem kéne, ha fizetnének, kocsit meg nem tartok Budapesten, inkább van évi 8-12 külföldi utam.


Egyébként nem átlag életszínvonal, amit leírsz, legalábbis olyan helyeken, ahol élni is érdemes, semmiképp. 200nm-es házat falvakban meg kisvárosokban engedhet meg magának az átlag nyugati, azok meg éppúgy unalmas, élhetetlen lepratelepek, mint Magyarországon.


10 milliós autót már csak azért sem vennék, mert röhejesen környezetszennyező dolog 2-3 évente lecserélni az autónkat, a világon semmi szükség rá. Az egész fogyasztásközpontú nyugati világban csak azért veszi meg ezeket az emberek zöme, mert a szomszédnak is van.

2019. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 200 nm családi ház"


Nyugaton 90% alberletben el.

2019. ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!