Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek a Postának, vagy...

Szerintetek a Postának, vagy nekem gurult el a gyógyszerem?

Figyelt kérdés

Csomagautomatába rendeltem a küldeményemet.

3-án 11.50-kor kapom az emailt, hogy bent van az automatába a csomagom.

Az emailben azt írja, hogy 3-ától 5-ig átvehető a küldemény.

Lejjebb azt írja az emailben, hogy 2 munkanapig vehető át a küldemény.


Na én 5-én becsoszogtam 11 órakor az automatához és már nem tudtam átvenni.

Hazamegyek, írnék a postának, de akkorra már ott volt az email. hogy kivették az automatából és lerakták valami postán.


Szerintetek a postánál másképp jár naptár ?

Ha 5-ig vehető át, akkor azt nem azt jelenti, hogy éjfélig átvehető ?


Írtam nekik, hogy ne oda rakják le, hanem akkor már a hozzám közeli postán. Válasz: Oké, az 650 Ft

Különösebben nem vág földhöz a 650 Ft, de roppant bosszantó a dolog.

Véleményem szerint ez hibás teljesítés kategória.


Ti mit gondoltok ?


2019. ápr. 9. 23:11
 1/9 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
30%

Az MPL a csomagküldés legalja...Sztorim nekem is lenne,de felesleges leírni...Ha tehetem,kerülöm a postát...

Tanulság: Ne velük szállíttass...

2019. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Máskor menj érte aznap vagy másnap. Az automata nem a személyes tárolóhelyed. Ne centizd ki ennyire.

Homáron az elművel balhézós csókára emlékeztetsz, aki a hónapok óta fennálló tartozását az utolsó napon fizette be, aztán rinyált, hogy már nem ment át a rendszeren időben a fizetés, és megindították a kikapcsolást.

2019. ápr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szecessziós Vájling ***** válasza:
57%

Szerintem csak simán a magyar nyelvvel vannak problémáid.

Ha 8-tól 16 óráig van nyitva a bolt akkor 16:59-kor már nem fognak beengedni, mert már mindenki hazament.

2019. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az automata 0-24 órás, nem kell sehová sem bemennem.
2019. ápr. 10. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Az lehet hogy 0-24-ben lehet kivenni a csomagokat de a posta,az a csomagos postás amelyikhez a körzet tartozik csak naponta 2x,úgy reggel 10 körül első címként és valamikor délután az utolsó címként néz rá,pakol ki-be az automatába-nem 0 óra 1 perckor.

Úgyhogy 3-án reggel 9-10 órakor körül berakta és 3 nap múlva valamikor hasonló időben kivette ezért nem volt már benne 11-kor,ha benne lett volna akkor az már nem 3 nap őrzési idő lett volna hanem 3.5 nap.

Amúgy meg a csomagot alapesetben a helyi kerületi LETÉTI postára viszik amiből általában 1 darab van a körzetben míg mellette "kispostából" több is lehet-ezért feláras az oda való átszállítás.Az automata használati útmutatójában le is van írva hogy melyik az a posta ahová viszik a ki nem vett csomagokat.

2019. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy a posta is a Te matematikádat követei, tisztelt utolsó hozzászóló, de 3-án déltől 5-én délig az csak 48 óra , semmiképp sem 3 nap.

Ha percre pontosan számolunk, akkor 48 órát nem volt bent az automatában.

A posta belső működéséhez semmi köze nincs sem nekem sem egyik megrendelőnek sem.


De nem is ez a lényeg itt azt az információt közölte a posta, hogy 5-éig átvehető.

Ha egy csekket 5-ig kell feladni, akkor a posta nyitvatartási idejében feladhatod és senkinek sem jutna eszébe azt mondani, hogy ja, 5-én csak délig adhatod fel.

Ha az automata 24 óráig tart nyitva, akkor addig veheted ki, és a posta belső működése lényegtelen.

Ez az én olvasatomban így van..


Ja és ami még kiderült, hogy a csomag eltávolítása előtt hibás volt az automata.

Voltaképp nincs is miről vitázni. Ha percekben számolunk, akkor a 48 órás lejárat előtt voltam ott.

A posta meg 48 óránál előbb vette ki.

De nem is kell percekben számolnunk, mert munkanapban volt megadva a rendelkezésre állási idő.

2019. ápr. 12. 00:40
 7/9 A kérdező kommentje:

Kíváncsi leszek a posta visszajelzésére.

Egyelőre hallgatnak.

2019. ápr. 12. 00:44
 8/9 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Majd írnak valami lekezelő választ amiben Te leszel a "hülye"...nálam is ezt csinálták...Hagyjad...Állami (fos) cég...
2019. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A Posta elismerte a hibát. :)


Szóval, akkor az 5.-e éjfélig tart, nem délig.

2019. ápr. 16. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!