Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Automatikus pénzlevonás...

Automatikus pénzlevonás lehetőségének megszüntetése, hogyan?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem kioktatást, hanem tanácsot kérnék. Saját káromból már tanultam most! :)

Szóval vásárlás céljából egy weboldalon megadtam a bankkártya adataimat: szám, lejárati dátum, CVC kód


Eredetileg azt írták, hogy csak kártya helyesség ellenőrzésére vonnak le 1 eurót.

Az adatok megadása után egyből jött az SMS, hogy 50 eurót vontak le. Vagyis nem vonták le, csak zárolták.

Volt a megerősítő e-mailben egy weboldal cím, ahol egy ügyintézővel felvettem a kapcsolatot. Ő aztán semmisé tette a tranzakciót és meg is szűnt a zárolás.


Eltelt egy hét, és most megint zárolásra került 50 euró.

Most csak SMS-t kaptam, de abban is volt egy URL, hol az előző procedúrát lefolytatva, ismét feloldották a zárolást.


És most jön amiért írok! A mai napon is megtörtént az 50 euro zárolása. Ismét más URL-el az SMS-ban.

Itt felvéve a kapcsolatot az ügyintézővel, megint csak feloldották a zárolást.


Szóval nekem úgy tűnik, hogy a megadott bankkártya adatok sok helyre kimehettek és most boldog-boldogtalan akar tőlem pénz levonni.


Szerintetek mit tehetnék?

Igényeljek új bankkártyát?

Vagy elég ha megváltoztattatom a CVC kódot? Ez utóbbit meglehet tenni online is szerintetek (OTP)?



2019. ápr. 11. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A mostani kártyád letiltatod és igényelsz egy újat. (Nem lesz olcsó)
2019. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy az OTP oldalán lehet ilyet beállítani:


Internetes biztonsági kód:

Az internetes biztonsági kód lényege, hogy internetes vásárláskor SMS-ben kap egy biztonsági kódot, amelyet a vásárlás során kell megadnia, és csak ezután kerül jóváhagyásra a fizetés.


Elvileg ez megoldhatja az automatikus zárolásokat?

2019. ápr. 11. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne igényelj ilyent, mert épp ma írta valaki, hogy azóta nem tud vásárolni Ő saját maga sem az ebay-n.


Ezzel szemben a kártyádat azonnal tiltasd le és igényelj újat.


"Vagy elég ha megváltoztattatom a CVC kódot? Ez utóbbit meglehet tenni online is szerintetek (OTP)?"


Te nem tudod megváltoztatni, sem megváltozattatni a cvc kódot - csak új kártyát igényelni.

2019. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és mindehhez be kell menned a bankfiókba.
2019. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3DS-nek pont azért van 0 értelme, mert kizárólag ott akadályozza meg a tranzakciót, ahol maga az elfogadó supportálja a 3DS-t. Ha egy rosszindulatú weboldal lennék, és vissza szeretnék élni az adataiddal, akkor biztosan nem 3DS támogatás mellett tenném.
2019. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnyitod a mobilodon a bank appjat, behuzod az online vasarlasi limitet 0 Ft-ra. Ha megis vasarolnal akkor arra a 2 percre mindig felveszed a limitet. Legalabbis normalis banknal igy mukodik. Hogy az otp-nel hogy tudod az online limitet allitani azt toluk kerdezd.
2019. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!