Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rokkantsági ellátás esetén ha...

Rokkantsági ellátás esetén ha valakinek van 25 éves igazolt munkavisszonya akkor 62 évesen lehet nyúgdíjas?

Figyelt kérdés

Anyúkám 62 éves lesz most. 27.900 Ft kap azt hiszem rokkantsági ellátásra. Van 25 éves igazolt munkavisszonya dolgozni már nem tud a sérülése miatt.

Lehet-e előre hozni a nyúgdíjt, hogy meg kapja? Sajnos ebből a pénzből nem tud megélni. Apukám februárba hunyt el így még nehezebb a dolog.


Bármi féle megoldás erre?

Nem vagyok jártas a témában sajnos.

Nagyon szeretnék segíteni anyúkámnak ,de nem tudom hogy tudnék.


Előre köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 18. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Nyugdíjat csak akkor kaphat, ha elérte a nyugdíjkorhatárt, azaz 65 évesen. Addig csak a rokkantsági ellátást kaphatja, sajnos.


Ha apukád februárban hunyt el, akkor viszont meg lehetne próbálnia anyukádnak az özvegyi nyugdíjat megigényelni, hátha az jár neki - de ennek elég bonyolult feltételei vannak.

Itt tudjátok alaposabban tanulmányozni:

[link]

2019. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%
Alapból korkedvezménnyel a nők 40 után is nyugdíjba mehetnek amibe a szülés meg a rokkantsági,álláskeresési járadék is beleszámít. Szóval ha általános iskolából,középsuliból mellett volt munkaviszonya,szakmai gyakorlat meg rendes munkaviszony is még megvan akkor igen. Özvegyi nyugdíj ,lakásfenntartási meg egyéb támogatásokat igénybe vehet. Járási hivatalba kell igényelni. 1993.évi III.tv. olvasd el . Tanultam de dolgozni nem igen tudtam benne elhelyezkedni.
2019. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

2-es, bocs, de Te elolvastad a kérdést?

25 év munkaviszonya van az anyukájának - tehát szó sincs 40 évről.


Ráadásul általános iskolában és középiskolában régen nem lehetett mellette dolgozni (általánosban most sem lehet) - szóval igazán nem tudom, miről beszélsz :-)

2019. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Anyukám 63 lesz és ő dolgozott nyáron iskola mellett TSZ meg ilyenek. Ahhoz, hogy állami nyugdíjra jogosult légy, minimum 20 év szolgálati idővel kell rendelkezned.

[link]

2019. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
25 éves munkaviszonnyal,csak 65 évesen lehet elmenni.Apud halála után 1évig anyudnak jár apud 100%os fizetése.
2019. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Az özvegyi nyugdíjat kérelmezni kell,nem adják automatikusan,de ezt hogy nem kértétek azonnal.?
2019. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25 év szolgálati idővel az öregségi nyugdíjra jogosult lenne ma is, ha már eléri a korhatárt. Egyébként a rokiellátás továbbfolyósítása is lehetséges lenne, amit írtad, hogy kevés.
2019. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szégyen a 27900 és az, ahogy kitoltak a beteg emberekkel.

Létezik az előrehozott vagyis inkább előnyugdíj, amit akár 5 évvel előbbrehozottan is megkaphatnak (évenként 3% körüli büntetéssel, ez lényegesen nagyobb minden említett alamizsnánál).

2019. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!