Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a postai nyomonk...

Mit tegyek ha a postai nyomonkövetés szerint megérkezett az ebayről rendelt termék de én nem vettem át?

Figyelt kérdés

RS288610194DE


Ez a küldeményazonosító esszerint a posta sikeresen kézbesítette mér jó régen. De én nem kaptam meg...ez hogy lehet? Ti mit tennétek a helyemben? Egy 20 ezer forintos termékről van szó.


2019. ápr. 19. 23:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Reklamálj a postán.
2019. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

1.- megkérdezném a családtagjaimat, szomszédaimat, nem vette-e át valaki?

2.- Ha ez nem vezet eredményre, akkor bemennék a postára és megkerestetném, ki vette át?

2019. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
54%

Hát, kérdezd meg az eladótól, hogy visszakapta-e és újra tudja-e küldeni.


Ugyanis január 11-én tényleg itt volt még Magyarországon, de január 23-án már vissza is indult, akkor már Németországban volt.

2019. ápr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Biztos hogy senki nem vette át mert egyedül élek és ide rendeltem.

De jól látom hogy tényleg azt írja hogy ez át lett adva? Meg tud ebbem erősíteni valaki hogy ne csináljak hülyét magamból a postán? Ha kérni fogom hogy mutassák meg az aláírást stb az aki átvette akkor mwg kell mutatniuk?

2019. ápr. 20. 00:07
 5/39 A kérdező kommentje:

Ő ezt írta nekem:



Dear friends,

We obtained your package successfully through the website: [link] If you have not received the goods, you can contact the local post office to find the lost package.

Best blessing!

2019. ápr. 20. 00:09
 6/39 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 20. 00:11
 7/39 A kérdező kommentje:
Javítottam a linket amit az eladó küldött de ugyanaz a kettő.
2019. ápr. 20. 00:11
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem tűnt fel neked, hogy a kézbesítés Németországban (!) történt, miután a magyar posta visszaküldte oda. De a szokásos 10 munkanapos postán őrzési időt nem várták ki, tehát nem értesítettek téged az átvétel lehetőségéről. Ennek az oka valószínűleg az elégtelen címzés.

A panasztétel teljesen értelmetlen a magyar postánál, ugyanis nemzetközi postaforgalomban minden esetben a küldő dolga a reklamáció. Ha bemész a postára, ők is azt fogják mondani, hogy a küldőnek kell a német postánál reklamálnia. De úgy tűnik, a küldő szarik bele a dologba, és mossa kezeit.

Viszont nem ússza meg ennyivel, amennyiben Paypallal fizettél és azon belül nem "friends & family"-vel.

Szóval a lényeg, hogy Paypal dispute-ot kell indítani, amiben először az eladóval kell próbálni megegyezni (kötve hiszem, hogy sikerül) és ennek sikertelensége esetén lehet claim-mé emelni az ügyet, amikor a Paypal munkatársai fognak dönteni az ügyedben a pénzvisszatérítést illetően. És itt jön képbe a te érved, amivel megnyered az ügyed. Mégpedig az, hogy a kézbesítés bár sikeres, de nem abban az országban történt, ahová te a terméket rendelted. Ez világosan látszik a trackingből.

2019. ápr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, időközben látom, hogy nem német volt a küldő, de ez a lényegen nem változtat. Az ő dolga a kerestetés, illetve Paypal szempontból ő a felelős azért, hogy a kézbesítés nem a te országodban történt.
2019. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a csomagot visszaküldték a feladónak, német postánál esetleg érdeklődhetsz, miért történt ez.


[link]


Eladóval egyeztess, hogy küldje el újra. Ha Aliexpress-ről,vagy Wish-ről rendeltél és az eladóval nem tudsz megegyezni, rajtuk keresztül visszakaphatod a pénzed.

2019. ápr. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!