Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az adóazonosító kártya igazábó...

Az adóazonosító kártya igazából mire jó? Ha valakinek nincs adóköteles jövedelme, akkor is kérni kell az APEH-től?

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen jövedelem szerző tevékenységhez kell. Akkor is kell ha suliban ösztöndíjat kapsz, vagy bármilyen munkahelyen elhelyezkedsz, meg ha kell illetéket vagy bármit fizetned ahhoz is kell adóazonosító. Szerintem ma már enélkül nem lehet élni, mivel akkor otthon kéne ülnöd egész nap és vegetálni, szerintem.
2008. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként évek óta a születendő gyermekhez automatikusan rendelnek egy adóazonosító jelet/számot, mely a nyilvántartásban megvan, sőt, sokszor már gyermekkorban kikérik a kértyát mert szükség van rá.
2008. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért kérdeztem, mert ismerek olyan embert, aki szociális segélyből él, és nincsen kártyája. Szerintem sose volt neki.
2008. nov. 13. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!