Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora jövedelmet számolnak...

Mekkora jövedelmet számolnak az 1998 előtti felsőoktatási évek idejére a nyugdíj összegének kiszámításánál?

Figyelt kérdés

1998 előtt nappali tagozatos felsőoktatás automatikusan szolgálati időnek számított az első végzettségig

Löben dolgoztam is, Nuygíjjárulékot nem kellett fizetni utánam.



2019. ápr. 29. 16:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy érdekes cikket: beleszámít.

Osztott szakok esetén mind az alapképzés, mind pedig a mesterképzés.


És a jövőben sem lesz elvehető.


[link]

2019. máj. 31. 14:51
 2/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Most szolgálati időnek minden beszámít, amikor nyugdíjjárulékot fizettél.1988tol.Gyed,gyes ,anysági.Amikor tanultál és nem fizettél és nem fizettek utánad nyugdíjjárulékot azután nem jár semmi.Csak abból tud számolni amit befizettél,ez egyértelmű.
2019. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor mikor hasznos a felsőfokú tanulmányok ideje szolgálati idő számításakor, ha nem fizettek - sőt nem is fizethettek utána járulékot?

Még egyszer köszönöm a választ.

2019. jún. 28. 18:42
 4/5 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy EMMI minisztériumi kiadványt "Emberi Erőforrások Minisztériuma Központi Ügyfélszolgálati Iroda Tájékoztatóa nyugdíjrendszerről" címlappal, ami szerint beleszámít és az akkori minimálbérrel számolnak.


[link]

2019. szept. 14. 09:58
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben olyat is találtam, hogy a nyugdíjjogosultsághoz figyelembe vehető szolgálati idő nem ugyanaz, mint a nyugdíj összegének kiszámításához figyelembe vehető szolgálati idő, az átlagszámítási időszak.

Ehhez nem tudok mit szólni, gondoltam megemlítem

2020. dec. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!