Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet felnőtként megtanul...

Hogy lehet felnőtként megtanulni a pénzzel bánni? Kitől lehet ezt elsajátítani?

Figyelt kérdés

Anyám kicsi gyerekkoromban meghalt, majd apám elhagyott. Az anyai nagymamám nevelt, illetve adott enni. Összeszedtem az életre való tudást innen onnan cikibbnél cikibb helyzeteket eredményezve. Senki nem tanított hogyan kell élni. De el vagyok.

Egy valami viszont nagyon zavar, a pénz csúszik ki a kezemből. Ez olyan szorongást okoz amivel már nem tudok együtt élni, megyek pszichiáterhez. 1.5 misi tartozás van a nyakamon és félek, hogy csak halmoznám.

Kinél tudom megtanulni, hogyan kell jól költeni, spórolni?


2019. máj. 3. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Kiszámoló blog olvasgasd nagyon jó, vannak neki youtubes előadásai szintén jok es ingyenesek
2019. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én voltam mindkét helyzetben: túl sokat költöttem/túl keveset költöttem.

Bár az utóbbi a jellemző.

Mikor meg akarsz venni valamit tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket:

- mi lenne ha nem vennéd meg? Mit nyersz ha megveszed? Kinek a pénzét költöd?

- miről fogsz lemondani ha megveszed? (Pl. Ha egy napra van 1000 Ft-od nem bölcs dolog elmenni moziba, aztán egész nap éhezni)

- kell neked ilyesmi termék?

- ha igen, van ennél olcsóbb ugyan ebben a kategóriában? Mik ennek a kompromisszumai?


Ezen kívül adj magadnak limitet: egy nap/hónapban max x összeget költhetsz.

Hitelt pedig csak NAGYON indokolt esetben vegyél fel, és gondolkozz rajta legalább 1 hétig kell-e az neked.

Remélem ez segített.

2019. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, semmi másra nem költök csak kajára, és ott hagyok a boltban ma is 18 ezer forintot és csak 1 pár kolbászt vettem, még nem is a legdrágábbat, sonkat vajat, tejfölt, némi húst stb. De ez nem lesz elég talán csak a hétvégere egy 4 fős családnak. De még zöldséget kellene vennem, hogy egy kis leves legyen.
2019. máj. 3. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Akkor egyetek olcsóbb ételeket vallalj masodallast
2019. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Gyerekeit (2 fiú és 1 lány) egyedül nevelő apukaként nálam így nézett ki a mai bevásárlás:


-Borsó, karfiol, burgonya, zöldségek, gyalult tök, kukorica,stb. max. 400Ft/kg, 20kg-ot=7420Ft

-Tészták, rizs max. 160Ft/kg, 14kg=2030Ft

-Szilvás gombóc 350Ft/kg, 5kg=1750Ft

-Pariné csoki 1800Ft/kg, 6kg=10 800Ft

-Tej 140Ft/l, 40liter=5600Ft

-Panírozott, elősütött húsok 12kg=10 995Ft

-Alma 20kg=5000Ft

-Virsli 7kg=2800Ft

-Kola 24liter=3600Ft

-Kenyér 20kg=6800Ft


Végösszeg 56 795Ft, előző hónapról maradt 8-9kg müzli, nasik, húsok, pudingok, stb.

Számlákra elmegy 27 110Ft és marad 53 745Ft minden egyébre.


Írd fel mire költesz és látni fogod, hogy min spórolhatnál pl. nálam nasi vásárlás 15-22e Ft kapásból kimaradhatna. Nyáron nyilván kevesebb fog fogyni élelmiszerre, mert beindul a kertem termelése, a gyümölcsöt sem kell venni és a csoki helyett aszalvány fog fogyni, illetve 2 turnusban lesz 80 db bojler csirke is.


Javaslom írd, hogy mire költesz, akkor látni fogod tételesen, melyiket lenne érdemes elhagynod.

Fizessed be a havi részletedet, számlákat, kaját a maradékkal kell kufárkodnod (Mennyi az "annyi", ha szabad rákérdezni?)

2019. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Te jó ég! A saját gyerekeid érdekében kérlek ne hallgass az 5ösre!

"Szilvás gombóc 350Ft/kg, 5kg=1750Ft


-Panírozott, elősütött húsok 12kg=10 995Ft


-Virsli 7kg=2800Ft


-Kola 24liter=3600Ft"

Ezek NEM valók gyereknek, de még felnőttnek sem. Nagyon károsak. Én inkább nem eszek húst, minthogy panírozott előkészített műanyagot vegyek.

Kolát felnőttként nem iszok, szerencsétlen gyerekekkel mi lesz? Elporladnak a fogaik.

Mirelit kaját eleve nem szabad venni, az olyan rossz kb. mint Mcdonalds.

És mindezt férfiként mondom.

2019. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

"Te jó ég! A saját gyerekeid érdekében kérlek ne hallgass az 5ösre!Ezek NEM valók gyereknek, de még felnőttnek sem. Nagyon károsak

"


Mér ez való?


-Pariné csoki 1800Ft/kg, 6kg=10 800Ft


6 kiló csoki tízezeré. Hát sajnos éhezni kell utána a hónap hátralevő részében. :(


Gyerekkoromban a Gazdálkodj Okosan erre nevelt. Hogyan kell beosztani az annyit. Nem is költünk pralinére tízezreket

2019. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Megnézném ahogy egy apuka hazavisz 20 kiló kenyeret egy nap 20 kiló almával és még a 10 kiló édességről nem is beszélek. Kenyér nem rohad el hó végére? :XD
2019. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

A csoki+kóla(a cukormentes megmaradt)+kenyér nagyobbik része szülinap miatt volt, jött 26 gyerkőc, tábortüzes szalonna és alma sütést csináltunk.

Sütni nem igazán tudok, akarok, de nem is szeretnék, erre kiváló volt a pariné, tortához képest kimondott főnyeremény (árban is), nem én választottam, ráadásul a kedvence.


A kenyérrel kicsit megszívtam, 10kg-ot terveztem, de 0,5 helyett 1kg-osakat pakolt a segítőm :)

Végül durván 4-5kg fogyott, köszönöm az aggódásodat, de nem fog ránk rohadni, szerencsére elfér a fagyasztóban.


A szilvasgombócot ne szidd, egyrészt a kedvencem, másrészt 15 perc elkészíteni :)

2019. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!