Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki állampolgárságot...

Ha valaki állampolgárságot (vagy ahhoz szükséges ingatlant) vásárol, akkor kettős állampolgár lesz?

Figyelt kérdés

Illetve ha pl. házaspár vásárol be belőle, akkor a születendő gyerek is kettős állampolgár lesz, vagy ő már csak a külföldi állampolgárságot kapja meg?


Csak úgy kíváncsiságból.


2019. máj. 4. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik orszagban? Altalaban ingatlannak semmi koze allampolgarsaghoz.
2019. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehol a világon nem lesz valaki adott ország állampolgára attól, hogy vett egy ingatlant. Állampolgárság nem is vásárolható, max a kérelemnek van eljárási illetéke és országonként változóan kismillió feltétele. Kettős állampolgár az lesz, akinek az eredeti állampolgársága és az új is engedi a kettős állampolgárságot
2019. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

"Állampolgárság nem is vásárolható"


Egy par orszagban van olyan, hogy ha befektetsz X osszeget, akkor automatikusan kapsz allampolgarsagot, ebben tevedtem az elso hozzaszolasomban, amikor irtam, hogy ingatlannak nincs koze allampolgarsaghoz. De rendszerint ez az X 500k$-nal kezdodik. :)

2019. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neten nem annyit írtak... Karib-tenger szigetein 100 ezer $-nál kezdődik. És van ahol ha bizonyos összegnek megfelelő ingatlant vásárolsz, akkor megkapod az állampolgárságot is.
2019. máj. 4. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ugy kivancsisagbol olvass utana "neten".
2019. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 semmi rosszat nem mondtam, írtam, hogy ilyen hangvétellel válaszolj, de akkor itt a forrás:


[link]


Világosan le van írva hogy 100 ezer dollártól indul, de lehet ingatlant is vásárolni, akkor 200 ezer dollár értékben kell beleinvesztálni.


A fenti kérdésem nem is erre irányult hogy lehet vagy sem, hanem arra, hogy hogy alakul a kettős állampolgárság kérdése. Az ott született gyerek is kettős állampolgár lesz vagy sem. Kérlek erre válaszoljatok.

2019. máj. 4. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Antiguan a jus soli elv van érvényben, tehát ha ott születik a gyerek, megkapja az állampolgárságot. Hogy a kettőst engedélyezi e az allamremdszeruk, azt nem tudom. A magyar engedi. A magyar egyébként ius sanguinis, tehát egy magyar állampolgár gyereke mindig magyar is lesz. Külföldi születésnél el is kell ismertetni a konzulátuson.
2019. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!