Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek van valamilyen tartozás...

Akinek van valamilyen tartozása (adó, nav, állam felé), annak egyből a számláját zárolják, vagy először felveszik a kapcsolatot, hogy normál úton fizesse ki a tartozást?

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Előbb küldenek fizetési felszólítást.
2019. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NAV-nál kötelező fizetési felszólítással indítani, amelyben kapsz egy dátumot, amíg befizetheted úgy, hogy nem adják végrehajtásra az ügyed.

Ha addig nem fizeted be, akkor már kezdik is feltárni a vagyonodat és pakolnak meg sok-sok végrehajtási költséggel.

2019. máj. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem emlekszem felszolitasra. Jott a level a banktol, hogy inkasszot kertek a szamlara a teljes osszegre, de amugy nem volt rajta semmi penz. Kb. azokban a napokban a nav-tol is jott level a vegrehajtasrol plusz egy csekk, hogy 5000 ft-ot fizessek be a vegrehajtas kolsegeire. Befizettem, felhivtam a telefonszamot a nav-os levelrol, elmondta az illeto, hogy lehet kerni mersekelest/reszletfizetest. Megirtam a kervenyt, a beadasakor felfuggesztik a vegrehajtast. Valaszoltak x ido mulva es reszletben lett kifizetve.
2019. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig küldenek "fizetési felszólítást", ha emlékszel rá, ha nem.

Teljesen megfelel az is, ha az adó-folyószámlád egyenlegéről értesítenek és ott hátralékod van. Onnantól kezdve tudsz róla, hogy tartozol...

2019. máj. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilvan az eves osszesitot kuldtek minden evben, es kb. 5 ev utan jott a vegrehajtas, mert volt is par elevult tetel azokat automatikusan jeleztek es toroltek.
2019. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!