Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eu-n belül is van vámvizsgálat?

Eu-n belül is van vámvizsgálat?

Figyelt kérdés

Németországban voltam egy barátomnál. A lényeg, hogy náluk van egy indiai boltos ahol valami csodás fűszerkeveréket árulnak.


Ha megkérem a barátomat, hogy küldjön nekem akkor nem fogja széttúrni a vám?

Ajándékba is lenne 2 adag és nem szeretném ha egy szétszaggatott csomagban érkezne!


2019. máj. 6. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen vám lenne szerinted? Basszus...15 év EU tagság után ez a kérdés még mindig felmerül
2019. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyeske figyelmébe:

"Az Európai Unió (EU) tagországaiból érkező küldemények vámszempontból belföldi küldeményeknek számítanak, így ezek a küldemények nem esnek vámkezelés alá. Ez alól kivételt képezek azok a küldemények, amelyek az EU területéről érkeznek, de harmadik országból (EU-n kívülről) származnak (pl. USA-ból származó küldemény NÉMETORSZÁGON keresztül érkezik). "

2019. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs vámkezelés, de ez csak annyit takar, hogy nem kell vámot és adót fizetnem rá.


Nekem igazából az a gondom, hogy félek, hogy át fog menni egy röntgen alatt és azt hiszik, hogy ez valami drog.

Akkor meg nyilván kinyitják.

Nem veszik el mivel nem illegális, csak ugye nem lenne jó ha fel lenne vágva a díszdoboz egy szikéval.

2019. máj. 6. 18:11
 4/5 Carragher_x ***** válasza:
Nem vagdosnak csomagokat szikével.
2019. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ketteske:

Ez másra vonatkozik.

2019. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!