Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB támogatás igénylése esetén...

TB támogatás igénylése esetén ugye nem kell beleírni a szülőt és a testvért?

Figyelt kérdés
Jó ideje munkanélküli vagyok, ezért szeretnék TB támogatást igényelni 1 évre. A kérvényt kinyomtattam már, ami azzal kezdődik, hogy a család az egy háztartásban bejelentett lakóhellyel rendelkező közeli hozzátartozók összessége...aztán felsorolja, hogy ki számít közeli hozzátartozónak. Akárhogy olvasom, nekem jogilag nem közeli hozzátartozóim a szüleim és a bátyám (25 éves vagyok és már nem tanulok). Tehát lényegében semmit nem kell beírni a vagyonnyilatkozatba, mivel nincs egyetlen közeli hozzátartozóm sem? Mert ezek szerint a szüleim keresete, tulajdona nem számít bele.
2019. máj. 8. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez pontosan így van.
2019. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De valahol meg azt mondják, hogy bele kell írni. Szóval nem értem.
2019. máj. 8. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell beleírni, csak addig számítanak közeli hozzátartozónak, amíg 18 alatt vagy, illetve te addig számítasz a szüleidnek, mert 18 év alatt nem kell tb-t fizetni.
2019. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!