Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor jár munkanélküli?...

Ilyenkor jár munkanélküli? (Nem tudtam hol kell feltenni, ezért fordultam ide. )

Figyelt kérdés

Tavaly májusban elvesztettem a munkámat. Akkor felvettem, de sajnos csak 4,5 hónap után találtam munkát. Viszont csak a karácsonyi vasár idejére szólt. Február 1-től ismét lett munkám, de 3 hónap után elküldtek.

Már 1,5 hete vagyok munkanélküli,és tanácstalan vagyok. Mert a munkahelyeket csak hirdetik és hirdetik, de protekció nélkül...


2019. máj. 10. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresési (leánykori nevén munkanélküli) akkor jár, ha az igénylést megelőző 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonyod. Úgy értelmezem, te tavaly kimerítetted az akkori keretedet, tehát most megint össze kell szedned 360 napod, hogy pénzt kapj.

Ettől függetlenül regisztrálhatsz, hátha pont tudnak ajánlnani neked valami munkát. Ha meg sokáig nem találsz semmit, a munkáltatók kedvezményt kapnak, ha tartós munkanélkülit vesznek fel.

Most pedig, a munkaviszonyod megszűnését követően 45 napig jogosult vagy eü ellátásra, utána ne felejts el bemenni a NAV-hoz, ha netán nem lenne még állásod, hogy fizesd magad után az eü járulékot (tb-t).

2019. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!