Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ilyenkor jár munkanélküli? (Nem tudtam hol kell feltenni, ezért fordultam ide. )

Tavaly májusban elvesztettem a munkámat. Akkor felvettem, de sajnos csak 4,5 hónap után találtam munkát. Viszont csak a karácsonyi vasár idejére szólt. Február 1-től ismét lett munkám, de 3 hónap után elküldtek.

Már 1,5 hete vagyok munkanélküli,és tanácstalan vagyok. Mert a munkahelyeket csak hirdetik és hirdetik, de protekció nélkül...

máj. 10. 13:17  Privát üzenet  

A válasz

Álláskeresési (leánykori nevén munkanélküli) akkor jár, ha az igénylést megelőző 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonyod. Úgy értelmezem, te tavaly kimerítetted az akkori keretedet, tehát most megint össze kell szedned 360 napod, hogy pénzt kapj.

Ettől függetlenül regisztrálhatsz, hátha pont tudnak ajánlnani neked valami munkát. Ha meg sokáig nem találsz semmit, a munkáltatók kedvezményt kapnak, ha tartós munkanélkülit vesznek fel.

Most pedig, a munkaviszonyod megszűnését követően 45 napig jogosult vagy eü ellátásra, utána ne felejts el bemenni a NAV-hoz, ha netán nem lenne még állásod, hogy fizesd magad után az eü járulékot (tb-t).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont máj. 10. 13:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az álláskeresési járadékot lehet állásvesztés után 1-2 hónappal később igényelni?
S. O. S Külföldi munkanèlküli? Help
1hétre jár e munkanélküli segély?
Ez kamu? Erről annyit tudni hogy aternos oldalán találtam meg hirdetésként.3 millát bezsebelt egy munkanélküli házaspár 1 hét alatt.
Munkanélküliek vállalkozóvá válását segítő támogatást igényelte valaki?
Ha lejár a munkanélküli segélyem időszaka, lehetséges újra megigényelni?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!