Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató tudhat az alkalma...

A munkáltató tudhat az alkalmazottjai betegségeiről?

Figyelt kérdés

Az üzemorvos tájékozhatja a munkáltatót a munkavállaló betegségeiről illetve a szedett gyógyszereiről?

Vagy ez még mindig etikátlan és törvénytelen?



2019. máj. 10. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom nem. Szerintem az orvosnak csak azt kell eldöntenie hogy a munkavállaló az adott állapotában betöltheti-e a munkakörét.
2019. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom de nem ez lenne az első ilyen esetem az üzemorvossakkal, sajnos a munkáltatók fizetik őket....
2019. máj. 10. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Alairod hogy nincs eltitkolt betegseged...
2019. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A betegségeim mellett dolgozhatok ezért nem titkoltam el az orvos elöl de azt nem akarom, hogy a munkáltató is tudjon ezekről a betegségekről, egyértelműen magánügy!
2019. máj. 10. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én finoman jeleztem az üzemorvosnak: Ugye az természetes, hogy az, amit mesélek csak rá és rám tartozik, a munkáltatóra nem? Vette az adást... :)
2019. máj. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvost is kötelezi a titoktartás. A munkáltatóra csak annyi vonatkozik, hogy alkalmas vagy vagy sem. Mondjuk az olyat, cukorbetegség elmondanám az étkezés miatt.
2019. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" Alairod hogy nincs eltitkolt betegseged..."


az arra vonatkozik, hogy az orvos elől nem titkolod el!

A munkáltatónak semmi köze a betegségeidhez!

2019. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!