Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem ki, behajthatják rajtam Németországból?

Figyelt kérdés

2018-ban vettem egy e olvasót, és akkor keresgéltem letölthető olvasnivalót. Csak ingyenesen letölthetőket töltöttem le. Egy néhány hete jött egy számla postán keresztül a "Deutch perfekt e paper"-től, hogy tartozok nekik 118,6 euróval. Mikor ezt megkaptam fogalmam sem volt, hogy mire küldték a számlát, csak akkor néztem utána és a mailek közt visszakerestem mindent ami tőlük jött. Az utolsó mail tartalmazta az elektronikus számlát, amit észre sem vettem. Én már rég elfelejtettem, hogy itt egyáltalán keresgéltem, csak utólag kerestem vissza az összes e-mailt amit tőlük kaptam, de mikor jött egyszer sem olvastam el, egyszerűen átugrottam, mert már nem érdekelt. Őszintén észre sem vettem, mert mikor nézegetem honnan jött, ha nekem nem érdekes egyszerűen még azt sem olvasom végig, ami kinyitás nélkül megjelenik, hanem nézem a következőt. Összesen 3 mailt kaptam tőlük, ami feltehetőleg linket tartalmaz, amivel le lehetett volna tölteni valami német nyelvtanfolyamot. Már nem emlékszem rá mikor bejelentkeztem, de fizetéses anyagot biztos nem kértem tőlük. Tehát soha nem nyitottam ki még a mailt sem, nem hogy letöltöttem volna az anyagot. Azonkívül én úgy tudtam, hogy minden fizetéses dolognál előbb át kell utalni a pénzt, vagy megadni a bankkártya adatait, így utólag követelhetik-e tőlem, hogy kifizessek valamit, amit nem is használtam egyáltalán? Vagy két hét után kaptam egy újabb értesítést ismét postán, amiben már 122,6 eurót írtak, és azt írták, hogy ha kések a fizetéssel, akkor további költség is hozzáadódik mivel átadják a behajtást a behajtó cégüknek, ugyanakkor közölték velem, hogy további anyagot nem küldenek a tartozás miatt.

Én nagyon nem szeretek tartozni senkinek, és idáig nem csináltam ilyet, de most úgy veszem, hogy először is én nem rendeltem semmi fizetéses valamit (legalábbis nem tudatosan), utána nem használtam fel egyáltalán, tehát a semmiért én nem fizetek. Mi történik, ha nem fizetem ki, behajthatják rajtam Németországból? Ha igen, milyen módon?



2019. máj. 13. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jogos-e a tartozás vagy sem, de igen, behajthatják Németországból is, mert létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyás, ami országhatáron átívelő behajtást tesz lehetővé. Szóval a lehetősége megvan, hogy behajtsák - csak akkor már sokkal több lesz.


Mondjuk megpróbálhatnád, hogy írsz egy emailt és megkérdezed: mi az, amiért fizetned kell?

Illetve azt az elektronikus számlának is tartalmaznia kell.

nem lehet, hogy csak nem beszélsz jól németül és igénybe vettél olyan dolgot, amit nem értettél meg teljesen jól, s csak rákattintottál?

2019. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy behajthatják. Összejön egy szép kis összeg aztán átadják majd egy magyar követelőcégnek. Aztán ők fognak cseszegetni. Pár tízezer forintot érdemesebb kifizetni.
2019. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most kinyitottam egy másik mailt tőlük, amibe értesítettekj, hogy az ingyenes próbafüzet után ha akarom tovább kapni, nem kell tegyek semmit, tehát automatikusan küldik nekem, 7,9 euró füzetenként, amit havonta küldtek, idáig 3-mat. De a számlára rátették egy évi bérlet árát. Megpróbálom velük, hogy kifizetem a már elküldött 3 linket, de tibább ne küldjék nekem. Hátha megértik. Köszönöm szépen a válaszokat, esetleg ha még lenne valami, kérlek írjátok meg.
2019. máj. 13. 09:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, feltétlenül írd meg nekik emailben, hogy határozottan kijelented, nem kéred tovább a 2füzeteket", leckéket vagy nem tudom, mi ez?

Ezenkívül még azt is írd meg az oldalnak, hogy kifizeted ugyen ezt a tartozást, de kéred, hogy töröljék a regisztrációdat - ha van ilyen, márpedig nyilván van, ha megadtál adatokat.


Jut eszembe: mit jelent ez a mondat, hogy "a számlámra rátették egy évi bérlet árát"? Megadtál nekik valamilyen számlaszámot? Vagy az Ő oldalukon van külön egy számlád, amire ráterheltek?

2019. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem nagyon sikerül megegyezni velük, akkor azért szerintem egy kis fogyasztóvédelem belengetése nem ártana, mert szerintem ez tisztességtelen magatartás - ahogy itthon a társkeresők is csinálták ezt...
2019. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A két utolsó hozzászólónak írom, hogy rátették a számlámra, rosszul fejeztem ki, tehát a számlára tették rá, amit elküldtek elektronikusan is de nem vettem észre, csak miuátn megkaptam postán keresztül is a számlát. Az utolsónak pedig meg kell írjam, hogy én Erdélybe lakom, de nyílván itt is van olyan, hogy fogyasztóvédelmi. Amúgy ez eléggé átverés szagú, küldenek egy úgynevezett ingyenes próbafüzetet, de ha nem foglalkozol vele, nem reagálsz rá, esetleg ki sem nyitod mint én, akkor automatikusan küldik tovább a fizetős nem tudom miket, mert azóta sem nyítottma ki még csak a mailt sem, ami a linket tartalmazza, és úgy kezdődik, hogy Ihre neue digitale Deutsch-perfekt-Ausgabe ist da, ez megjelenik kinyitás nélkül is, gondolom ez van írva az email témájának.
2019. máj. 13. 10:56
 7/13 A kérdező kommentje:

A legutolsó hozzászólónak szeretném megköszönni így utólag a hihetetlenül jó ötletét, a fogyasztásvédelemmel kapcsolatosan. A fejlemény az lett, amint írtam is a múltkori kommentbe, hogy felajánlottam nekik, hogy kifizetem amit már elküldtek. Még csak válaszra sem méltatták, hanem nagyon gyorsan továbbadták egy német adóságbehajtó cégnek, akiktől kaptam egy már kb 50 Euróval megnövelt számlát és egy felszólítást, hogy fizessem ki május 27-ig. Csakhogy ezt a levelet én Május 30.-án délután kaptam meg. Másnap reggel átutaltam hiánytalanul a kért összeget. Elküldtem róla a bizonylatot, és kértem, hogy erősítsék meg, hogy átment a számlájukra a pénz. Erre a cég (nem az adóbehajtó, hanem amelyik küldte az elektronikus füzeteket, azt írta, hogy kiállítottak egy végleges számlát és teljesitik a kérésemet, hogy nem küldik tovább a füzetet. Másnap megkaptam emailbe a végleges számlát, amin további 23,70 Eurót kértek (semmi indoklással, hogy ezzel mit fizetnék ki!), na ez már kivágta nálam a biztosítékot, és nemcsak meglengettem előttük a fogyasztásvédelmit, hanem megnéztem a lépéseket: először meg kell győződni, hogy beletartozik-e a fogyasztásvédelmi hatáskörbe, ez megvolt, utána a második lépés, panaszt tenni előbb a bizonyos félnél és lehetőleg kiegyezni fogyasztásvédelmi nélkül, ha nem jön válasz 30 napon belül, vagy nem vagyok megelégedve a megoldással, akkor következik a fogyasztásvédelmihez letett panasz. A válaszommal együtt, amibe megírtam nekik (angolul, mert a német nem megy annyira hogy ez már az arcátlanság netovábbja, nem elég, hogy kifizettem nekik a követelt összeget azonnal, még tovább kell fizessek nem tudom miért. Határozottan a tudomásukra jutattam, hogy kivizsgálást kezdeményezek a fogyasztásvédelminél, hogy nézzenek utána a módszerüknek, ami engem egyszerűen a maffia módszerére emlékeztet engem, (ezt megírtam így szó szerint nekik), mert fizetek a semmiért egy jó kis összeget, utána tovább kell fizessek. Én simán kiegyeztem volna velük annyiban, hogy maradjon az övék a kifizetett 175,40 Euro, de ne követeljék már tovább a 23,70 Eurót is. Még a tegnap jött rá egy kedves válasz, hogy elnézést kérnek az okozott kellemetlenségért, és mivel előre ki lett fizetve egy évi tanfolyam, 89,9 Eurót visszautalnak. Még így is közel 100 Eróba kerül nekem, mert az átutalási költséggel együtt valami 185 Eurónak megfelelő összeget fizettem, de ezzel már több mint elégedett vagyok, azzal a feltétellel, hogy soha nem fognak további számlát küldeni nekem.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm az ötletet, elismerem nekem nem jútott volna eszembe, de itt nagyon bevált. Javaslom másoknak is hasonló helyzetben.

2019. jún. 7. 08:28
 8/13 anonim ***** válasza:

1-es, 4-es, 5-ös vagyok :-)


Köszönöm szépen a visszajelzést - számomra ez nagyon fontos - ugyanis EZÉRT járok ide a Gyakorira. Hogy tudjak segíteni másoknak (nem unalomüzésből, mert nincs más dolgom, stb). Jó érzés, ha valakit meg tudok menteni egy felelőtlen hitelfelvételtől (nem minden esetben ellenzem, de van, amikor már az alap helyzetből is látszik, hogy nagyon gáz lesz)


Örülök, hogy rendeződött - legalábbis remélem :-)

Még annyit javaslok, hogy - csak futólag olvastam, nem tudom, született-e ilyen - kérj tőlük egy nyilatkozatot, hogy kijelentik, hogy NEM TARTOZOL SEMMIVEL! Az nem elég, hogy visszautaltak, mert utána még kitalálhatják, hogy átadták végrehajtónak, annak a díja, stb. Szóval hogy ezen ügylet kapcsán semmilyen később felmerülő költség nem lesz, illetve nem terhel Téged.

2019. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Örülök hogy megtaláltam ezt a kérdés, mert ugyanez történt velem is.

Ma kaptam meg a behajtó cég levelét és hmmm.... kissé pipa vagyok.

Szóval a fogyasztóvédelmis megoldással próbálkozok. Egy árva centet sem vagyok hajlandó a semmiért fizetni.

Rendkívül agresszív ez a "marketingpolitika".

2020. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem végül az emailes megerősítés után, hogyn nem tartozok semmivel és nem fognak küldeni több számlát, ugyanezt elküldték postán is nyomtatott formába és azóta nem zavartak többet.
2020. febr. 16. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!