Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg csak én látom ennyire...

Tényleg csak én látom ennyire méltatlannak ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem vagyunk házasok. Párom vett egy telket hitelre, amit eddig is teljes mértékben ő fizetett. Többet keres, reggeltől estig dolgozik, én normál munkaviszonyban dolgozom, azonban szó szerint mindent én csinálok otthon. Ezzel nincs gond, hiszen nem lenne rá ideje. Kiderült, hogy házassági szerződést akár kötni. Már egy éve is beszéltünk erről, azt hittem, sikerült közös nevezőre jutnunk valamennyire, de most szembesültem azzal, hogy nem. Nyáron lenne az esküvő. Nekem mindig az volt az álmom, hogy a férjemmel közös legyen a ház, amiben lakunk. Korábban fele-fele arányban tartottam igazságosnak, mert bár pénzt nem tudok annyit belerakni, de az életközösség egyéb területeibe annál többet (a háztartás teljes vezetése, ezzel támogatva a nonstop munkáját és pénzkeresését, ha gyerek lesz, akkor a vele kapcsolatos teendők teljes ellátását). Jelenleg nem sok minden van a telken, közmű, a ház alapja sincs teljesen befejezve. Mivel CSOK-ot szeretne, én úgy gondoltam, hogy teljesen jogos, ha legalább 10% a nevemre kerül, már csak a CSOK miatt is, hiszen ahhoz ketten kelünk. Kértem, rögzítsük szerződésben, hogy CSOK esetén a hitelt ketten fizetjük, viszont legyen 25%-ban a nevemen a ház. Természetesen akkor felesben szeretnék mindent: gyerekek ellátása, háztartás, stb. Hiszen nekem is meg kell teremtenem a ház felét, napi 8 órás irodai munkácskából, gyerek és háztartás mellett, és ugye ott a gyed, ez nem könnyű. Ő ezt sem akarja, egyrészt mert nagyon jól tudja, hogy nem tudná kivitelezni, hogy a dolgot felét ő csinálja, másrészt mert ha valaha szétmegyünk, az hercehurca, meg ki kell fizetnie egyben. Tőlem egy álmot vesz el ezzel, hogy a közös otthonunk nem lehet a nevemen, meg akkor sem, ha arányosan belefizetek... 4 év alatt itt tartunk. Mert sok rossz dolgot látott már a környezetében. De hazassi szerződésben le lett volna minden írva... Miért kell lemondanom az álmomról? Ti mit tennétek? Belemennétek, és szépen gyujtogetnetek egy életen át a pelénzeteket, hogy ha elválnátok és menni kell, legyen miből? Én a szerződésbe beleirtam volna, hogy részemről minden közös, a majdani 8 milliós örökség is, minden... Nekem ez így természetes... És most itt tartunk. Az álmom, hogy a valaha elkészülő közös ház az én nevemen is legyen, azzal arányosan, amit belefizetek, nem valósulhat meg... Ott állunk esküvő előtt nme sokkal, és úgy érzem, a párom olyan szinten félti a 10-20 év múlva lévő énemtől a vagyonát, hogy az ésszel nem felfogható. Főleg úgy nem, hogy részemről mehetne minden felesben, a vagyoni dolgok és az életkozosséggel járó dolgok is. Csak ő ezt nem tudná megoldani. Nincs választásom, úgy érzem... Teljesen el vagyok keseredve. N/32
2019. máj. 14. 04:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez biztos engem is bántana, ahogy bántott is.


Nekem volt/van egy kis lakásom. Abban éltünk, amíg a fiam meg nem született. Tényleg boldogok voltunk. Gondoltuk, legyen családi ház. A házba kb. 7 milliót indulónak a párom adott, én kb. 3 milliót. Nekem természetes volt, hogy kb. ilyen arányban lesz benne tulajdonrészem is. Hát nem lett, de azért, hogy a ház minél előbb elkészüljön, szerette volna, ha beáldozom a lakásom. Nem tettem.


Beköltöztünk. Pár év után kezdett valami elromlani. Mintha megváltozott volna az által, hogy az "övébe" költöztünk be. Soha nem utalt rá, de elkezdődtek a problémáink. Konkrétan falhoz vágósak...


Áldom az eszem, hogy van egy lakásom, ahova vissza tudok menni. Már a 12 évvel ezelőtti 3 millióm sem érdekel.


Nekem egy házassági szerződéssel nem lenne bajom. A házasság egy érzelmi alapon kötött "üzlet" ugyanis. Ezt azok tudják a legjobban, akiknél átfordultak az érzelmek.


Családunkban van olyan férfi, akinek a világon a legtermészetesebb, hogy mind a lakás, majd utána az épülő ház fele a felesége nevén legyen úgy, hogy asszonyka nem tett anyagilag bele semmit. Ez nekem a másik véglet, de ha a házasság működik, akkor ebből soha nem lehet probléma.


Én egyébként teljesen egyet értek Veled...

2019. máj. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Öszintén szólva ilyen ostoba emberrel nem akarnék együtt élni.

Aki annyit sem tud, hoyg a házasságkötés ELÖTT vett ház kizárólag az ö tulajdona marad akár 100 év házasság után is.

Másrészt minden, amit a külön tulajdonú házra költötök egy házasság alatt, az az értéknövekedés közös szerzemény, tehát a hiteltörlesztés fele értéke a te magánvagyonod válás esetén.

Harmadszor hiába "gyüjtögetnél" a házasság alatt külön számlán, az ugyanúgy közös vagyon és válás esetén az is felezödik - ha meg gyorsan kiveszed, még jogi következményeket is von maga után.

2019. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

CSOK-ot csak akkor kaptok, ha mindketten tulajdonosok lesztek a házban, de a törvénynek elég, ha 1% a te részed.


Pont most zajlik a balhé egy rokonomnál, ahol egy vita után a "férj" kidobta az addig közös házból a feleséget, mondván az papíron az övé.


Szerintem ne házasodjatok, amíg nincs olyan megegyezés az anyagiakról, ami neked is jó. Ezt a konfliktust nem lehet szőnyeg alá söpörni.

2019. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem. És köszönöm a válaszokat.
2019. máj. 14. 09:20
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Megértem a párod. Mai világban senkiben nem lehet már megbízni annyira hogy szerződés nélkül belemenjen az ember egy házasságba. Nálunk a nejemmel is le van minden papirozva a legapróbb részletekig. Csak így lehet. Mert kitudja mit hoz a jövő. Lehet semmi gond nem lesz, akkor nem kell a papir sem. Ha viszont gond van, van mihez nyúlni.
2019. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
#5 ha elolvastad volna a kérdést, tudnád, hogy nem a szerződés a gond, hanem az abban foglaltakról nem tudnak megegyezni.
2019. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
15%

Elmegy a te szép herceged a jó büdös édes aaalmafa tetejére.

Figyelj, Mancikám, ha én komolyan gondolom, hogy a Jucikát feleségül veszem, vele akarom leélni az életemet, gyereket akarok csinálni a nyakába, akkor azt én tényleg komolyan gondolom. A te jövendőbelid egy éretlen hülyegyerek, jó buli a házasság meg a kefélgetés, de egy érett, nagy farkú férfiember az nem így gondolkodik.

2019. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
CSÓK-öt nem kaptok, ha nincs mind a kettőtöknek tulajdonrésze az ingatlanban. Ugyanakkor, ha már az építkezés elkezdődött, akkor sem jár, mivel a teleknek teljesen üresnek kell lennie, mikor az értékbecslő kimegy a CSÓK igénylés miatt. Ugyanakkor hagyd a francba a pasit. Ő az a fajta, hogy amikor gyeden, gyesen leszel, akkor is vegyél meg mindent a csökkent fizudból. Felejtős pasi.
2019. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
És te neki akarsz szülni? Remélem legalább hármat...aztán ha váltok, mentek az utcára
2019. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eddig úgy éreztem, mellettem áll, pl amikor elvesztettem a munkámat, segített, vagy éppen akkor is, amikor iskolát is végeztem. A gyedes időszakkal nem lenne gond szerintem, de ettől az egész hozzáállástól forog a gyomrom. Nem a szerződés a bajom, de miért nem lehet a nevemen 20-25%, ha azt szerződésben rögzítjük, hogy kifizetem? Elmondása szerint reméli, de nem biztos benne, hogy 10 év múlva is együtt leszünk, mert tény, nagyon mások vagyunk. De igy hogy akar gyereket, meg CSOK-ot, aminek az az egyik alapfeltétele, hogy min. 10 évig együtt is kell élni? Azt a pénzt, amit a házba tennék be, természetesen tehetem külön számlára is az évek alatt, és köthetünk olyan házassági szerződést, hogy házasság után is minden külön vagyon, de tényleg arról kéne hogy szóljon az életem, hogy félreteszegetek, ha menni kell majd, ahelyett, hogy a házba tenném bele a 25%-nak megfelelő összeget? Nem értem a logikát sem. Az egészet nem tudom megérteni.
2019. máj. 14. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!