Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Lakást cserélek (eladok és veszek is rövid időn belül), mennyi illetéket kell fizetni?

Eladnék egy budapesti lakást 30M Forint értékben, amit 3 éve vettem 16M-ért. Nem tudom ez számít-e.

Akkor fizettem utána illetéket...

Közben vennék egy nagyobb lakást, 35M Forint értékben.

A különbség 5M Forint, ezt veszik alapul az újabb illeték megfizetésének (4%)?

Vagy emellett lesz még fizetnivaló?

Keress kérdéseket hasonló témában: lakás

máj. 15. 14:32  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem:

Ha lehet, igénybe vesszük a CSOK-ot és/vagy a Babaváró támogatást. Hamarosan megszületik az első gyermek.

# 1/3Időpont máj. 15. 14:33 Privát üzenet
Illetéket az eladási és vételár közötti árkülönbségre kell fizetni, vagyis az esetedben 5 m forint után, ha 1 éven belül történik az eladás és a vásárlás.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont máj. 15. 15:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi

Igen, ezt értem, az 4%

Viszont ha jól sejtem, mivel 5 éven belül adom el a jelenlegi lakást, és bőven drágábban mint vettem korábban, nyereség adót is kivetnek ránk...

# 3/3Időpont máj. 15. 17:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Futár állást lehet vállalni nyári munkaként,2-3 hónapra?
Hogyan kereshetnék rövid idő alatt nagyobb összeget?
Hosszú vagy rövidtávú ingatlan bérbeadás a jövedelmezőbb?
Mi szükséges ahhoz hogy egy kiadó lakással belevágjak a booking.com vagy airbnb-be?
Hogy tudnék 1 millióból rövid időn belül kettőt csinálni? Nem hülyéskedek, értékelhető válaszokat várok.
Sürgős áthidaló kölcsönre lenne szükségem. Rövid távra, valakinek használható ötlete? Részletek lent

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!