Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e álláskeresési járadék...

Jár-e álláskeresési járadék nekem?

Figyelt kérdés
Körülbelül 4-5 évig dolgoztam egy cégnél. Ezt követően gyeden és gyesen voltam 3 évig. A korábbi cégemhez nem szerettem volna visszamenni, felmondtam és 3 hónapig kaptam az álláskeresési járadékot. Szerencsére ezután találtam állást ahol már másfél éve dolgozok, de fennáll a veszélye hogy ez a munkaviszony hamarosan megszűnik. Ha így történik akkor jogosult vagyok ismét álláskeresési járadékra vagy sem?

2019. máj. 16. 15:02
 1/4 anonim válasza:
33%
Jogosult leszel (egy jogász)
2019. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha másfél éve dolgozol BEJELENTVE, nem egyszerűsített foglalkoztatásban, hanem rendes munkaszerződéssel, akkor nagy valószínűséggel jár, ugyanis az jogosult álláskeresési járadékra, akinek az elmúlt 3 évben volt legalább 360 nap biztosítotti jogviszonya.
2019. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írja, csak nem 90 nap fog járni, hanem 45 nap a másfél év után.
2019. máj. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 17. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!