Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 04.24. -én adtak fel Németorsz...

04.24. -én adtak fel Németországból egy ajánlott levelet, ami még mindig nem érkezett meg. A Magyar Posta 3 bejegyzésig jutott, hogy nemzetközi átadásra került a levél. Kinél tudok reklamálni ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Nem csak egy sima kis levélről van szó, 5 Ezer Ft-os aukción megnyert képeslap van benne.

Ráadásul ez már 5. vagy 6. alkalommal fordul elő, hogy elkeverték a leveleimet amit az eladó tényleg feladott, mert igazolni tudta.

Eddig nem reklamáltam érte, de most már így 6. alkalommal betelt a pohár nálam.

Ráadásul ez nem csak egy sima kis levél ( azt sem szabadna elkeverni), hanem egy nemzetközi ajánlott levél.

E-bayen megnyert dolog, és a többi elkeveredett küldemény is E-bayen vásárolt cucc volt.

( Azt ne írja senki, hogy akkor ne vásároljak ott, stb...)

Most akkor ennek már bottal üthetem a nyomát,és megint mindenki megússza felelősségre vonás nélkül?

A Német Posta mossa kezeit, ugyan úgy mint a Magyar..

Most akkor kiderül, hogy az Amerikai posta a hibás, akinek semmi köze a dologhoz, vagy mi?


2019. máj. 18. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Postánál kell írásban reklamálni, mert ha "nemzetközi átadásra került", az magyarra fordítva azt jelenti, hogy Magyarországra bekerült és ettöl kezdve a német postának semmi befolyása sincs a levél további sorsára. Szóval egyértelmüen a magyar oldalon van a hiba.

A fö gond csak az, hogy MO-on nem lehet a postai küldeményeket követni, csak addg müködik, amíg nem ér be az ország területére.


Mellesleg lehet, hogy jobban járnál, ha nem ajánlottan adnák fel, hanem expressz levélként vagy valamilyen futárszolgálattal küldenék.

2019. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ajánlott leveleknél, a nyomkövetési azonosító alapján mindig nyomon tudtam követni a leveleket, egészen addig ameddig át nem vettem.

Minden egyes lépés fel volt tüntetve a Magyar Posta nyomkövetési oldalán.

Egyedül a sima levélnél nem lehet követni, mert az nem könyvelt küldemény.

Viszont ez, ahogyan bekerült a Magyar látószögbe onnantól végig láttam volna hogy mi történik vele, ha nem keverik el.

Ezért is fogok reklamálni, sőt már írtam is az illetékeseknek.

2019. máj. 18. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak egy tipp, mert azt írod, már több leveled keveredett el: nem lehet, hogy a címzéssel van valami gond, nem egyértelmű és azért nem tudják továbbítani?


Én pl - mondom, csak ötletelek - egyszer azért nem tudtam címiratot nyomtatni, mert valami külterületet adott meg a címzett és oda (elvileg) nem is megy ki a posta. A címzett megállította, hogy de.


Nálad is lehet, hogy valami extra lakótelepi címzés, amit nem tud feldolgozni a gép vagy ilyesmi.

2019. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ettől az eladótól mindig célba szoktak érni a lvelek.

Most fordult elő először, hogy nem jött meg.

A többit amit szintén nem kaptam meg, mind mástól érkezett volna,de tőlük sem először kaptam küldeményt,

2019. máj. 18. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!