Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz hogy az...

Az tényleg igaz hogy az irodai egyszerűbb munkákért még ma is több száz ember áll sorba Budapesten is meg a többi munkaerőhiányosabb helyen is, miközben sokszor a fizetés is béna?

Figyelt kérdés

tényleg igaz hogy csak a rossz munkakörülményekkel bíró helyeken van igazi hiány?


pl. kemény tróger mosogató munka a forró konyhán üvöltöző drogos alkoholista szakácsokkal, stb.


2019. máj. 20. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.
2019. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Rengeteg embernek degradál keményen dolgozni (részben én sem hajtanám magam egy szint fölött), ezért megelégszenek az alacsonyabb fizetéssel.
2019. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már megint te vagy?
2019. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak Bp.-re igaz, hanem az egész országra.


Kényelmes irodában mindenki szívesen tologat aktákat, akkor is ha kevesebbet keres vagy pedig egy nagyfőnök csicskása.

Ha megnézzük az igazi melós diplomás szakokból óriási a hiány: tanár, orvos, mérnök (helyfüggő a melómennyiség) míg jogászból, gazdasági képzések terén túl vagyunk képezve.


Az is közrejátszik hogy a rendszerváltás után a sok kontár szaki meg a nevelésből adódó bajok miatt (há fiam mennyé egyetemre oszt jó lesz) sokaknak a fizikai munka büdös lett, nem szexi ma buszvezetőnek, vízvezetőnek lenni, meg hát kényelmetlenebb sz*rban hugyban dolgozni mint 1 kényelmes székben Excelt töltögetni vagy telefonálgatni. Persze ehhez hozzátett hogy nem is voltak megfizetve, de most kezd ez megváltozni, hálaégnek.


Sajnos évről-évre rekordszámokat döntöget a gimnazisták aránya. Persze tudásalapú társadalomban nem baj, csak valakinek el kell vinnie a helyi járatos buszt, és meg kell javítani az elromlott dolgokat, és valakinek értéket is teremtenie. A robotizáció és automatizáció még nagyon messze van, főleg Magyarországon.


De egyébként ez a folyamat lejátszott innen nyugatra fél évszázada. Büdös volt az angolnak utcát söpörni, hát hozott indiai munkás, büdös volt a franciákat lakásokat felépíteni ezért hozott arabokat, az osztráknak büdös volt az asztalos munka ezért hozta a jugót. Most nekünk magyaroknak büdös a gyári munka, hát hoztunk ukránt meg mongolt. De van már román buszvezető, meg ukrán netbekötő is.


Ja és a magyar nép úgy en bloc elég lusta nép. Nem véletlen Európában elsők vagyunk elhízásban, míg hasonló életszínvonalban élő szomszédainknál kétszer kevesebb elhízott van. Ez is közrejátszik abban hogy sok magyar lusta a "melós" melókra.

2019. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor a lényeg az hogy az ember irodában dolgozzon, mégha éhbérért is. Értem.


Ez a nettó 170 nokedli ebben a városban, ahol egy szobabérlet 90 ezer forint rezsiel.

2019. máj. 20. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"kemény tróger mosogató munka a forró konyhán üvöltöző drogos alkoholista szakácsokkal,"


Az alkoholista szakács az te vagy, nem Balázs? :D

2019. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már leszoktam az alkoholról, megjavultam. :)
2019. máj. 20. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, elvégre a magyarok dolgoznak, hogy élhessenek, nem élnek, hogy dolgozhassanak.


Én se keresem halálra magam, de kényelmes a székem nagyon :D.

2019. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!