Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen élni Hollandiába?

Milyen élni Hollandiába?

Figyelt kérdés
Most megyek ki 3 hét múlva ebbe az országba egész konkrétan Amszterdamba és érdekelne milyen ott az élet , milyenek az emberek , a közlekedés, mennyire modern az ország mondjuk Magyarországgal összehasonlítva. Érdekelnének az árak pl mennyi egy garzon meg milyenek az árak a hazai boltokhoz képest. Nettó 1500euró a fizu amiből már nem jön le semmilyen költség

2019. máj. 22. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nettó 1500? Itt nem szokás nettóban megadni a bért, mindig bruttót mondanak.... Amszterdam nagyon drága. Nem tudom milyen szállást terveztél, de egy garzon is minimum 1000euro lesz ott és akkor még nagyon olcsó. Ha jól emlékszem minimum a bérleti díj másfélszeresét kell keresned nettóban, ezt igazolnod is kell, de ebben nem vagyok 100% biztos. Azonban viszont igen, hogy 2 havi kaució kell.

Az emberek barátságosak, bár én kisvárosban élek, itt ürge más. A tömegközlekedés nagyon jó, bárhová el lehet jutni vonattal, busszal.

Élelmiszer árak átlagosak. Itt nincs tb, saját magadnak kell egészségbiztosítást fizetni, kötelezően. Havi 100 euro minimum, plusz az éves eigen riziko, ha valami miatt szakorvos/kórház kellene, ez most 380 valam3nnyi.

2019. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!