Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó ötlet szerintetek, ha a...

Jó ötlet szerintetek, ha a szabadságaim nagyrészét ősszel és télen veszem ki?

Figyelt kérdés

Ez az első "teljes" évem főállású dolgozóként, a szabadságok kivétele 100%-ig tőlem függ, a főnököm jófej és elenged, amikor szeretném. 21 napom van jelenleg, mert 25 éves vagyok.


Én úgy terveztem, hogy nyáron csak 4-5 napot veszek ki, áprilisban vettem ki 3 napot, a maradék 12-13 napot ősszel és télen tervezném kivenni, mert ősszel még mindig nagyon meleg van, már elkezdték az iskolát a fiatalabbak, és nincsenek annyira tömve a nyaralók, illetve mert a kollégák nagyrésze, illetve a főnök is mind-mind nyárra rakják a szabadságaik nagyrészét, így ebben az időszakban sokkal lazább szokott lenni a munka és az irodai légkör is nagyon jó.

Télen pedig a karácsony és szilveszter közti időszakot veszem ki, illetve csinálgatok hosszúhétvégéket magamnak.



Ti is vagytok így, ti is inkább máskor veszitek ki a szabadságot, mintsem nyáron?


2019. máj. 24. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy vedd ki, ahogy neked jó!
2019. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy neked jó. Arra azért készülj fel, hogy ha olyan a munkakör, hogy karácsonykor dolgozni kell, akkor illik a nem családosoknak elvinni a karácsonyt, a családosoknak meg a szilvesztert (legalábbis az eddigi munkahelyeimen ez volt a közmegegyezés és senki nem bánta).
2019. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy neked jó. Én mondjuk mindig nov-dec-január környékén veszek ki 20 napot, mert mindig ilyenkor megyünk nyaralni. Ami maradt azt meg nyáron. Sajna csak 26 napom van pedig már 45 éves vagyok, de Angliában élek, és itt a kötelező alapszabadság 20 nap kortól függetlenül, és a főnök dönti el, hogy a 20 napra mennyi + szabadságot ad még. Az én cégem 26 napot ad. A férjem szerencsésebb ő 37 nap szabival rendelkezik. (és fiatalabb is nálam a férjem, szóval nem korfüggő)
2019. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kell karácsonykor dolgozni, sőt általános, hogy azt az időszakot mindenki (beleértve a főnököt is) kiveszi szabadságnak.
2019. máj. 24. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, azt tudod-e, hogy a munka törvénykönyve szerint a dolgozó csak 7 munkanappal rendelkezhet a szabadságából - a többit a munkaadó adja(adhatja) ki.


Ha a főnököd jó fej, akkor szerencséd van - de ezek szerint a karácsony és szilveszter közötti időszak szinte "kötelező" :-)


Én is jobban szeretek kora ősszel elmenni nyaralni - sok helyen a szept. vége, október eleje még simán jó és mág olcsóbb is :-)

2019. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, azt tudod-e, hogy a munka törvénykönyve szerint a dolgozó csak 7 munkanappal rendelkezhet a szabadságából - a többit a munkaadó adja(adhatja) ki."


Ja, ez a törvény, de azért szerintem sokan vagyunk akik nem bírnák elviselni ha ezt tényleg így csinálnák és akkor keresnénk mást inkább.



Olyasmi ez, mint hogy 10-ig kell fizut adni, de azért egy normális cég többnyire hó 2-5. napja között fizetni szokott.

2019. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szívesen vennék ki nyáron is szabadságot, de nálunk akkor van a legnagyobb hajtás.


"hogy karácsonykor dolgozni kell, akkor illik a nem családosoknak elvinni a karácsonyt, a családosoknak meg a szilvesztert"

Mi ezt demokratikusan oldjuk meg. Pl ha idén karácsonykor dolgozni fogok, akkor következő karácsonykor szabi. Ugyanígy van minden ünnep nappal, de a hétvégéket is egyenlően osztjuk be.

2019. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, szerencséd lesz ezzel.

De szerintem valamikor ügess be ezzel a főnökhöz, és meséld el, hogy így tervezed.

Ha rábólint, akkor nyugodtan.

2019. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként jól látod kérdező. Ha teheted akkor nyáron, sőt karácsonykor a két ünnep között is dolgozz. Úgyse kell komolyan olyankor és sokszor hamarabb is elengednek sok helyen.


A szabit így érdemes kivenni akkor amikor mindenki dolgozik, pl szeptember, október. Ez a lazaság nagyjából addig tartható amíg nincs iskolás gyereked. Utána nyilván igazodni kell a szünetekhez.

2019. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!