Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor adhatják ki a tartozásom...

Mikor adhatják ki a tartozásomat egy behajtó cég felé?

Figyelt kérdés

volt egy tartozásom 50 ezer forint.

Kaptam egy levelet (ahogyan kell) amiben írta az akinek tartozok hogy 8 nap múlva fizetnem kell. 8 napon belül nem fizettem (mert nem tudtam és nem azért mert nem akartam.) Jött a végrehajtó levél. Ezt természetesen 10. én kifizetem. A kérdésem a következő: Jogos e az hogy 8 nap haladékot adott (olyan embernek is aki 500 ezerrel tartozik meg nekem is aki 50 ezerrel) és nem pedig a már megszokott 30 napos határidőt....

ha pedig nem akkor mit lehet ezzel tenni.


2019. máj. 24. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ide jutott az ügyed, már rég fizetni kellett volna, legalább 90 napja. Örülj, hogy 8 napot kaptál. Jogos volt.
2019. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
így van. Harminc napos határidőt kaptál a tartozás eredeti tulajától. ott nem fizettél, most már ne várd megint a türelmet...
2019. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!