Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek internetes vásárlás...

Átvertek internetes vásárlás során. Van értelme a feljelentésnek?

Figyelt kérdés
11 ezer Forintot utaltam, az illető teljesen korrektnek, kommunikatívnak és normálisnak tűnt (Jófogás). Viszont onnantól hogy a pénz átment, ő felszívódott, nem lehet elérni. Beszélgetések lementve, egyértelmű, hogy semmilyen válasz nem jön az én utolsó 5 üzenetem után. Van értelme bárhova is fordulni? Vagy ezt bárki "megteheti" büntetlenül?

2019. máj. 29. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

1.- Alapszabály, hogy nem vásárolunk értékelés nélküli oldalról, vadidegen embertől előre utalással. Vagy jó ember, vagy nem... Még a Jófogás is felhívja a figyelmet, hogy ne utalj előre az oldalukon.

Százszor leírtam már: interneten csak megbízható webáruházaktól, (pl. ahol csak email cím van és semmi más elérhetőség nincs, az nem az) vagy ÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZŐ ELADÓKTÓL vásárolunk.


Mióta nem válaszol?

Mert volt már rá példa, hogy kiírta itt valaki, hogy átverték, aztán kiderült, hogy még csak 2 napja írt az eladónak, egy nap 3 x és nem válaszol az eladó - ez még nem átverés.

Aztán olyan is előfordult már - ez konkrétan velem - hogy belecsapott a villám egy közeli házba, a környező épületekben gallyra vágta a szám.gépek hálózati kártyáját, s egy hétig nem volt internetem (nem, nincs mobilnetem, s csak 3 nap múlva tudtam elmenni wifis helyre)

Aztán olyan is van, hogy baleset éri/kórházba kerül az eladó hirtelen és nincs abban az állapotban, hogy válaszoljon.


Ha már eltelt mondjuk 2 hét az utalás óta, akkor tényleg gyanakodhatsz csalásra (pl. lehet feladta, csak nem válaszol, stb.)

Ha elmúlt kb. 2 hét, akkor elballaghatsz a rendőrségre feljelentést tenni - ha szerencséd van, mást is becsapott és akkor összevonják a nyomozást.

2019. máj. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Hány napja volt az eset?
2019. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyakori a csalás, vagy próbálkozás, az a leggyanúsabb mikor előre akar elkérni tőled mindenféle adatot, vagy pénzt! Az ilyet azonnal le kell rázni, jófogáson és marketplacen is próbálkoznak.


Ha valakinek fontos az a valami amit rendel, emelje meg a telefonját, és menjen rendesen személyesen átvenni!


A hirdető meg írja ki, hogy csak személyesen vehető át, készpénzzel fizetve!


Aki nem debil HÜLYE, az tudni fogja, hogy ez nem "maradiság", hanem így lehet a büdös csalókat tutira kizárni!!!!!!!!

2023. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!