Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jofogas haztol hazig fake?

Jofogas haztol hazig fake?

Figyelt kérdés
Jofogas haztol hazignal ha megjon egy termek de hamisitvany (leirasban azt irtak eredeti) olyankor mit lehet csinslni?jofogas intezkedik hogy visszakapjam a penzt?

2019. jún. 2. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

A háztól házig szállításnak nincs köze ahhoz, hogy az eladó milyen terméket küldött.

A Jófogás a biztonságos vásárlásnál a következőket írja:


"Biztonságos vásárlás

Minden esetben kerüld az előre utalást.

Csak akkor fizess, ha meggyőződtél arról, hogy azt a terméket kapod, ami a hirdetésben is szerepelt.

Fizetés előtt mindig ellenőrizd a termék állapotát, működőképességét.

Kérd el a megvásárolni kívánt termék eredeti számláját, és az eladóval készítsetek egy írásos nyugtát a vásárlásról.

Ha márkás terméket vásárolsz, célszerű egy arra alkalmas boltban ellenőrizni a termék valódiságát.

Csak úgy postázz csereterméket, ha az eladóval minden ezzel kapcsolatos részletet megbeszéltetek.

Mindig nyilvános helyen találkozz az eladóval különösen akkor, ha nagyobb összeget fizetsz a termékért.

Ha problémád van egy hirdetéssel, vagy csalás áldozata lettél, ide kattintva jelezheted nekünk. Kérjük, hogy leveled minden esetben tartalmazza a jelenteni kívánt hirdetés linkjét, illetve a visszaélés pontos leírását. Köszönjük!"


Nos, esetedben - bár jelezheted - de aligha hiszem, hogy bármi is fog történni - az ugyanis, hogy egy termék hamis vagy eredeti, csak kézhezvétel után fog kiderülni. Nem igen hiszem, hogy ebbe bele fognak avatkozni, azt meg főleg nem, hogy visszakapd a pénzt. A Vaterán van Biztonságos Vásárlás Program, ott még előfordulhatna - de a Jófogáson nincs ilyen.


Max jelentheted az eladót, de ezen kívül nem hiszem, hogy bármi is történne.


Nagyon sokszor leírtam már, hogy csak értékeléssel rendelkező oldalról érdemes vásárolni.

Pl. a Vatera már odáig fejlesztette ezt a dolgot, hogy benne van az aukcióban: "az eladó nyilatkozott arról, hogy a termék eredeti" - tehát ott egyértelműen ráverik az eladóra a felelősséget, ha hamisat árul.

2019. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ugye jófogás szabályzatában benne van hogy replikát tilos árulni.Azért gondoltam.Rendelnék én vateráról is de tudtommal ott is csak 50k felett adják vissza és ott nem hirdetnek ilyen állapotút ennyiért.
2019. jún. 2. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, éppen, hogy 50 ezerig adják vissza - bizonyos feltételek mellett.


Hiába van benne a Jófogás szabályzatában, hogy replikát nem szabad árulni, addig nem derül ki, hogy hamisítványt kaptál, amíg kézhez nem veszed.

nos, ha kézhez vetted, akkor pedig jön a következő "forduló": honnan tudod, hogy másolat? Egy fotó nem feltétlenül elég, előfordulhat, hogy be kell vizsgáltatnod szakemberrel, szakhatósággal, azt pedig a Te pénzed bánja.


Írj a Jófogásnak, de túl sok mindent ne remélj, mert:


"A Társaság nem vállal felelősséget a Weblapra feltöltött tartalmak, információk pontossága, megbízhatósága vonatkozásában, mivel a Weblap tartalma a Társaságtól függetlenül is módosul."


"A Társaság nem avatkozik bele a Felhasználók közti jogvitákba, bármilyen vita kialakulásakor a Felhasználó köteles mentesíteni a Társaságot mindennemű igénytől, követeléstől és kártérítés alól. A Társaság nem vállal felelősséget a Felhasználók által a Weblapra feltöltött felhívásokkal, ajánlatokkal, továbbá az ezek alapján létrejövő szerződésekkel kapcsolatban, így különösen a termékek minőségéért, biztonságáért, jogszabályi megfelelőségéért, a termékek, szolgáltatások ellenőrzéséért, a Felhasználó teljesítéséért."

2019. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én már rég hanyagoltam volna azt a fos oldalt. pont emiatt a háztól házig szolgáltatásuk miatt, amit már akkor is rád akarnak tukmálni, ha te nem szeretnéd.


korábban benne volt még a szűrési feltételekben ez, hogy háztól házig nélkül.


most viszont hiába adom meg, hogy én csak csongrád megyei hirdetéseket akarom látni, nyilván okkal, mert én itt szeretném megvenni személyesen...ő rámtukmálja a szombathelyit is háztól háziggal...aztán meg ha valami probléma van, akkor meg tárogatják a karjaikat, hogy ők nem tudnak mit csinálni, egy féltéglát is berakhat az eladó, ha nem az van benne, akkor menjek és jelentsem fel...ráadásul az egész azt eredményezte, hogy "a vevőnek nem kerül semmibe", persze, csak az eladó meg beépíti az árba...sok ész kellett hozzá.

2019. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
En egyszer rendeltem csak haztol haziggal nem volt gondom igazabol.De most ezt a vasarlast kihagyom mert szerintem fake a cipo es nem szeretnek kockaztatni ha nem segitokeszek a jofogasosok.Email-re sem valaszolnak.Nem is ertem miert van egyaltalan ugyfelszolgalatuk
2019. jún. 3. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:

"De most ezt a vasarlast kihagyom mert szerintem fake a cipo"


Szóval nem is vetted meg még a cipőt?

Csak szerinted hamisítvány? Na erről beszéltem, hogy amíg nincs a kezedben, addig nem állítthatod és addig az oldal sem fog semmit csinálni. Ha nem vagy biztos benne, ne vedd meg, egyszerű.

2019. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kertem tovabbi kepeket es azon eleg egyertelmu volt.Volt mar ilyen cipom, Ertek annyira hozza hogy fel tudjam ismerni.Nem, nem vettem meg es ahogy mondtam nem is fogom.(ilyen egyszerure reagalva)
2019. jún. 3. 18:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden esetre koszonom a segitsegek!
2019. jún. 3. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!