Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az "arany befektetés"-be...

Az "arany befektetés"-be hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ha lessz annyim (pl 100000ft-m) akkor veszek tiszta aranyt (ha lement az arany ára) és mikor felmegy akkor eladom és nem tudom hogy ez valóságba hogyan működik. Valaki letudná írni a tapasztalatait, tippjeit, vagy hogy az árfolyamokat hol és hogyan tudom nézni?

2019. jún. 11. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nagyobb zálogházakban is tudsz venni certifikált befektetési aranyat, de nem fog menni, ha ilyen egyszerű lenne akkor mindenki ezt csinálná és mindenki gazdag lenne.
2019. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

"ha lement az arany ára"

"és mikor felmegy akkor eladom "


És honnan fogod tudni, hogy mikor van lent és fent? :-)

2019. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Még valami: az arany ugyanolyan, mint a valuta: amikor megveszed, akkor drágábban adják el Neked (eladási ár), amikor viszont eladod, akkor jóval kevesebbet adnak érte (vételi ár).


Tessék arany árfolyam grafikon:

[link]

2019. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

@17:06



Klapka Gyuri bácsinak sikerült, elég jól meg is élt belőle.

2019. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"Klapka Gyuri bácsinak sikerült, elég jól meg is élt belőle."


Klapka sosem shortolt arannyal konkrétan.

2019. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
100.000 Ft egy kissé kevés. Ebből nem fogsz meggazdagodni...
2019. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

@19:27


Igaz, én 1 milliónak néztem, de 100 ezerrel elég fityfiritty hasznot lehet csak realizálni rajta.

2019. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Eloszor is eszkozoket kell venned amivel meg tudod allapitani hogy valodi arany amit vettel, plusz tanufolyamra kell menned ahol mindezt megtanulod. Utana mar csak a vetelkor keletkezo 5% bukot kell benyelned, ujabb 5% bukot ha el akarod majd adni. A koztes idoben meg meg kell oldanod, hogy biztonsagos helyen tarold a cuccot. Elavult technologia sajnos, ez van.
2019. jún. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Úgy kellene belekezdeni, hogy előbb meg kell tanulj tőzsdézni. Ez egy szakma. Több év profin megtanulni. Na utána már lehet kockáztatni, de tévedni még akkor tévedhetsz, és bukhatsz nagyokat.

Aki 2011-ben vette 2000 dolláron unciánként az aranyat, az még ma is várja, hogy feljebb menjen. Ha azóta jelentős bukóval ki nem szállt belőle :-)

Kicsit hosszabb időtávú grafikont nézz, mint amit a #3-as ajánl. De azon is láthatod, hogy jelenleg 1336$ körül van egy uncia arany a tőzsdén. És volt 2000 is! És volt aki azt hitte akkor még érdemes venni, mert előző héten még csak 1950 volt! És a növekedés folytatódik a csillagos égig :-)

2019. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, az előzőekhez még annyit, hogy 1150 alatt érdemes aranyat venni. Ott nagy támasza van [ha érted a kifejezést].

Hogy shortolni hogyan érdemes, arra én nem tudok tippet adni neked, sosem csináltam.

2019. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!