Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Özvegyi nyugdij milyen esetben jár?

Hallotam olyat,hogy ha tul koran hal meg a ferj,tehat 50/ev korul,akkor a felesegar nem kapja meg az ozvegyit,mert 10 evvel a nyugdij elott eset halalesetnel jar ez.

Ha jol tudom,csak hazastarsnak jar,eletarsnak nem.En is ki tudom keresni a googlen,igen,de emberi nyelven ,egyszeruen ,el tudna magyarazni valaki?

Keress kérdéseket hasonló témákban: özvegyi nyugdíj, nyugdij

jún. 12. 11:11  Privát üzenet  

A válaszok
Vázold fel a szituációt, amire kiváncsi vagy, azt megválaszoljunk neked.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 12. 12:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

En most 51 vagyok,ferjem 52.Ha valamelyikunk par ev muva meghalna( ne legyen igy,csak egy pelda),akkor a masik nem kapna ozvegyi nyugdijat? Mert 65 a nyugdijkorhatar,es abbol minusz 10 ev,az 55 ev,tehat ez alatti elhalalozas eseten nem jar?

A masik,ha elvalik egy par ilyen idos korban,nem szamit,hany evet eltek azelott egyutt,nem szamit,es nem.kap a masik ozv.i nyugdijat?

# 2/4Időpont jún. 12. 18:52 Privát üzenet

Te most megmérgezni akarod, vagy elválni tőle? :-)

Azért nem tudjuk egyszerűen elmagyarázni, mert az egész nem egyszerű.

[link]

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 14. 14:59 Privát üzenet

Ha elválsz, akkor jár, ha az elhalálozásig részesültél tőle házastársi tartásdíjban. Nem csak úgy fizetett, hanem előírta a bíróság, vagy közjegyző előtt tett kötelezettségvállaló nyilatkozatot.

A 10 év mínuszos dolgot nem tudom hol hallottad, nincs ilyen. Ha az elhunyt nem volt nyugdíjas, azt nézik meg, hogy rendelkezik-e annyi szolgálati idővel, ami a korának megfelelően régen a rokkantnyugdíjhoz kellett. Kvázi képeznek neki nyugdíjat és abból számolnak özvegyi nyugdíjat.

Élettársnak is jár özvegyi nyugdíj, bizonyos feltételekkel.

Elég komplex a törvény, hogy csak úgy leírjuk neked.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnapelőtt 00:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Segítene, aki ért hozzá? Járni fog még valaha anyukámnak özvegyi nyugdíj?
Nagyapám 1 év özvegyi nyugdij lejárta után hány százalékra számithat?
Húsz éves együttélés után az élettársam három évvel ezelőtt elhunyt. Egy évig kaptam utána az ideiglenes özvegyi nyugdijat. Idén öregségi nyugdíjas leszek márciustól. Jár-e nekem...
Özvegyi nyugdij folyositasa?
Édesapám 1999. 09.15-én hunyt el. Rokkant nyugdíjas volt. Édesanyám 1956.10.14-én született. Azt olvastam valahol, hogy édesanyám nyugdíjkorhatára 62 év, ugyanis édesapán...
Mikor lépett érvénybe a 30%-os özvegyi nyugdíj?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!