Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kilakoltathat a testvérem az...

Kilakoltathat a testvérem az öröklt házunkból?

Figyelt kérdés
Fél éve örököltünk egy vidéki kis házat a bátyámmal, ahol jelenleg én élek az 5éves lányommal. Erre tart igényt a bátyám is, és el akarja adni, amit én nem szeretnék, mert a rám eső részből nem tudnék új lakást venni. Nem igazán vagyunk beszélő viszonyban, mert 5éve kölcsön kértünk tőle 2millió forintot amiből sajnos csak 500ezret tudtunk visszafizetési mert időközben túlmentem egy váláson, és az egész életem elölről kellett kezdenem. A ház értéke kb 7millió forint, és 5milliót követel tőlem azért, hogy lemondjon részéről, vagy ő ad 2milliót, de akkor ki kell költözzünk. Sajnos sehogy sem tudok osszeszedni ennyi pénzt, és 2millióból nem tudok másik lakást sem venni. Hideg vérrel az utcára akar küldeni a lányommal, pedig nincs rászorulva a pénzre.

2019. jún. 12. 20:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
92%

A ház 50%-50% ban a tiétek a testvéreddel. Joga van a feléhez-függetlenül a te élethelyzetedtől.

Amennyiért a házat eladjátok, tehát ha 7millióért, akkor a felét kapod meg átutalással ügyvédi közreműkődéssel. Mivel fél éve örököltétek lesz illeték, ha drágábban adjátok el, mint amennyi az értékbizonyítványban szerepel.

2019. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha azt állítom, hogy az ingatlan valójában 20milliót ér, és én csak ennek a feléért vagyok hajlandó lemondani róla? Ennyit valószínűleg soha senki nem fog fizetni és akkor maradhatunk amíg el nem adjuk? A másfél milliós kölcsönt jogilag követelheti? Nem írtunk róla szerződést, és készpénzben adta.
2019. jún. 12. 21:12
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
mekkora hernyó vagy, már ne is haragudj. át tudom érezni a tesód hozzáállását. mondhatsz 20 milliót, de ha nem egyeztek meg, kényszer értékesítés lesz a vége, akkor még 7-et se fogtok kapni. és tényleg mehetsz az utcára
2019. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Igen, ki tud téged tenni belőle szerencsére, amikor a bíróságon elindítja majd az osztatlan közös tulajdon megszüntetését. Ilyenkor vagy az egyik fél vásárolja ki a másikat, vagy elárverezi a bíróság az ingatlant. Itt nyilván ő fog kivásárolni téged, a bíróság által megállapított áron, te féreg, hiába próbálkozol élősködni rajta meg férgeskedni hasból nagyobb árat mondani.


Ja, és ha egy kis esze van, akkor az eddigi ottlakásodért a lakbért is behajtja rajtad, pontosabban annyival is kevesebbet fogsz kapni.

2019. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Miért lennék hernyó? Amiért nem akarom, hogy a kislányom az útcára kerüljön és nélkülözzön? Ebben a történetben a testvérem a hős akinek mindig mindene megvolt, és ennek ellenére földönfutót akar csinálni a rászoruló testvéréből, és az 5eves kislányából?
2019. jún. 12. 21:24
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
már bocsi, de te nem adtad meg a pénzét, nehogy már neked álljon feljebb, az meg hogy a gyerekkel érvelsz még szánalmasabb
2019. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnálom, hogy elváltál és rosszul mennek a dolgaid, DE igazság és törvényesség is van a világon! A testvéred hiába várja, hogy visszaadd a másfél millió forintját (a volt párod se jeleskedik ebben, pedig együtt kértetek kölcsön!) Persze, hogy nem akar a fejőstehened lenni a továbbiakban!

Gondold el, te mit tennél fordított helyzetben?

2019. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Az nem érv, hogy túl kevésre vállaltál gyereket. Mi is utolsó senkik vagyunk, de saját házban tudjuk értő kényeztetéssel és jó szabályokkal emberré válni az elsőszülöttünket - aztán jó esetben sorban a többieket. Ne röhögtess már, hogy a kölyköd mögé bújsz, te szerencsétlen!
2019. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

*tudjuk segíteni

bocsi már, tudjátok, 12 órás műszak, necces étrend, ilyesmi... :)

2019. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

"pedig nincs rászorulva a pénzre."


És akkor neki kéne eltartania téged? Miért nem keresel pénzt?

2019. jún. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!