Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 40 nm-es belvárosi lakásomat...

HDori88 kérdése:

40 nm-es belvárosi lakásomat szeretném teljeskörűen felújítani. Tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor mennyivel emelhető a lakbér? Szeretném ha a jelenlegi bérlőm megmaradna a felújítás után is, és egy korrekt ajánlattal szeretnék előállni.

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Hát ezt nem értem. Van egy bérlőd akivel elégedett vagy, gondolom ő is a lakással. Akkor mit kell bonyolítani a dolgot. Ha viszont egy lepukkant kecó, csináltasd meg, de ne csodálkozz ha elmegy. Nem ismerjük az anyagi lehetőségeit. Én úgy vagyok vele, nem minden a pénz. Nyugalom egy jól fizető, tisztességes bérlővel sokat ér.
2019. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem beszéled meg elsőnek a bérlőddel?
2019. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a bérlőnek jó így akkor minek akarod felújítani?


Amúgy ha eg y bérlő egy 60e-s albérletet tud megfizetni akkor felújítás ide vagy oda, nem fog tudni egy 100e-set kifizetni. Egy teljeskörű felújítása ma egy 40 nm-es belvárosi lakásnak pedig alsóhangon több millió, annak meg is kell térülnie vagy semmi értelme...

2019. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A bérlőt rugd ki

Fontos


Nem emelsz kirugod és újat keresel

2019. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, hogy miért szeretnéd felújítani?

Azért, hogy utána többet kérhess érte? Vagy a bérlő panaszkodott?

Megbeszélted a bérlővel, hogy hol fog lakni, amíg felújítod a lakást? Merthogy azt írod, szeretnéd, ha maradna - csakhogy addig is laknia kéne valahol.


Igen, tudom, Te vagy a lakás tulajdonosa, nem kell "engedélyt" kérned a bérlőtől, de ha jó a bérlő és szeretnéd, hogy maradjon, én mindenképpen VELE KÖZÖSEN alakítanám ki a felújítással kapcsolatos elképzeléseimet.

2019. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem fog maradni, hiszen egy ilyen felújítás sokáig tart, neki addig laknia kell valahol.
2019. jún. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!