Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sikertelen tranzakció, de a...

Sikertelen tranzakció, de a pénzt levonta a számlámról?

Figyelt kérdés

Vásároltam interneten egy cipőt, levonta a számlámról a pénzt, viszont kaptam a bolttól egy e-mailt, miszerint sikertelen volt a tranzakció.

Az egészben az a furcsa, hogy én netbankon semmit nem látok erről a levonásról, viszont az egyenlegem a cipő árával kevesebb, SMS-t pedig kaptam a leovnásról.

Valaki tud segíteni esetleg?



2019. júl. 4. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Várj egy kicsit (1-2 órát), aztán kérdezz rá újra a boltnál.

Jártam már úgy, hogy NEKEM azt jelezte egy számlafizetésnél, hogy sikertelen tranzakció (kártyás számlafizetés), meg is volt a számlán is a pénz, ezért mégegyszer rámentem, kifizettem és erre végül duplán lett kifizetve :-(

Mostanában többször szórakázik a banki rendszer is - gondolom, az azonnali fizetésre próbálnak felkészülni (ami végül el lett halasztva), több kevesebb sikerrel...

2019. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pénz a számládon van, csak zárolva. Ha a tranzakció sikertelen volt, nem lesz terhelve, a bank 7-30 nap múlva (bankfüggő) feloldja a zárolást.
2019. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De akkor SMS-t miért kaptam? Abban benne van a webshop neve is, minden.

Semmi nem utal arra, hogy zárolva lenne a pénz.

2019. júl. 4. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a zárolás az első lépés, erről kapsz SMSt. A terhelés utána 2-3 nap, ha minden rendben ment. Ha valahol elakadt a folyamat, a terhelés nem megy végbe. Akkor van baj, ha a terhelés 2-3 nap múlva megjelenik, akkor a bolt egyértelműen hazudik. De erre az esetre is van eszköz a kezedben, chargeback a neve. Ha a kereskedő nem teljesíti a szolgáltatást, nem szállítja le a terméket amiért fizettél, a bankban kérheted ezt, 30 napon belül kérdés nélkül visszakapod a pénzed, de további 120 napig kérheted, csak akkor már neked kell bizonyítani, hogy nem kaptad meg amiért fizettél.
2019. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ahogy az előző válaszoló írja.
2019. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!