Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apám és a bátyja örököltek...

Apám és a bátyja örököltek egy ingatlant fele fele arányban. Jelenleg én lakom egyedül a házban. A bátyja eladta a részét egy vevőnek, aki fizettetni akar velem havonta egy nagyobb összeget, hogy továbbra is ott lakhassak. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

A ház felújításra szorul, azt mondta a költségeket állja.

Megteheti akár hogy fizetett velem,akár azt,hogy kirak onnan? Úgy hogy közben apám jóváhagyásával lakom ott. Kulcsa van már sajnos.



2019. júl. 7. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Bármit megtehet, hiszen tulajdonos. Jófej családod van...
2019. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
A fele rész után bérleti díjat kérhet, hiszen az már az ő tulajdona. Kitenni nem tud, hiszen a ház másik fele az apádé, kinek hozzájárulásával ott laksz. Max. az új tulajdonos korlátozhatja azt, hogy mely helyiségeket használhatod abban az esetben, ha nem fizeted meg a bérleti díjat. Bár ez elég bonyolultnak tűnik, hiszen ha egy WC, egy konyha, egy fürdőszoba van a házban, úgy azok használatának a korlátozása jogilag kissé kétségesnek tűnik számomra.
2019. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez nagyon-nagyon nem így működik. Egyébként meg ki az az elmerottyant aki úgy vesz résztulajdont egy házban, hogy közben még lakják is? :D
2019. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Megteheti. Megoldás: Apád ajándékozási szerződéssel (~70.000Ft.) a nevedre íratja az ő részét. Ebben az esetben te is tulajdonos leszel. Tulajdonos a tulajdonostól már nem kérhet pénzt a lakhatásért.
2019. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
(Egyenesági rokonnak való ajándékozásnál nem kell illetéket fizetni.) Kirakni nem rakhat ki, bérleti díjat sem kérhet, mivel az 50-50% nem azt jelenti, hogy fizikailag a fele a tiétek, fele az övé. Minden tulajdonost megillet a teljes tulajdon használata. Akkor kérhet bérleti díjat, ha ti kizárjátok a közös tulajdon használatából. Szóval, ha ő kizár téged, ti kérhettek tőle bérleti díjat, és fordítva. Egyébként apukádnak elővásárlási joga volt a lakás másik felére.
2019. júl. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Hát fiam, ideje saját lábadra állni 😂


Ha ez egyáltalán igaz.


Vagy a ház apád részén kívüli másik felet felvásároljátok s megoldva,

Mert így szívás.


De ahhoz is kell pénz. Dolgozz s haladj a jövőben, úgy nem lenne ilyen gondod.

2019. júl. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
#5ös vagyok, nem tudom miért pontoztatok le, tapasztalatból írtam. De nembaj, itt mindenki nagyon okos :)
2019. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

De nem értem miért nem veszed meg a fél házat?

Nekünk is volt ilyen, hogy szülő és testvére örököltek, de mi laktunk benne.


Mi szülői segítséggel és hitellel megvettük azt a másik felet.


Nektek is ezt kéne tenni.


Igazságtalan, hogy valakinek van egy fél háza, de csak te használod. Persze, hogyne, van kulcsa, elvileg mehet oda. De mégis minek menjen, ha te laksz ott!?


Vedd meg, akár hitelből, az a tiszta szerintem.

2019. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem teheti meg, apád ugyanúgy tulajdonos, és ő megengedte. Akkor kellene fizetned, ha az új tulajt nem engednétek ott lakni.
2019. júl. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

"(Egyenesági rokonnak való ajándékozásnál nem kell illetéket fizetni.)"


Persze! Olyanok az ügyvédek, akik csak úgy igyen ajándékozási szerződést írnak! Ennek ennyi az ára! Kell az ügyvédi ellenjegyzés (pecsét)! A WC papírra írt ajándékozási szerződést a Földhivatal visszadobja, nem jegyzi be a tulajdonváltozást!


Öröklés esetében ingyenes!

Ajándékozási szerződés nem ingyenes!

2019. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!