Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen érzés kaparni, nulláról...

Milyen érzés kaparni, nulláról felépíteni az életed, miközben más megörököli nagyika 70 nm-s budapesti belvárosi 80 millióért eladható lakását és kb. berobban vele az elitbe, mindenféle munkavégzés nélkül?

Figyelt kérdés

Te meg dolgozol, képzed magad, örülsz ha meg tudsz takarítani valamennyit és egy 30 nmes garzon is elérhetetlennek tűnik.


Király ez a kapitalizmus nem?


2019. júl. 16. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Attól még, hogy lesz egy lakása nem kerül elitbe, de még csak pénze sem lesz.


De te egy p0:cs vagy, úgyhogy inkább nem is válaszolok.

2019. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ezzel problémám. Másiknak a felmenői megdolgoztak azért, hogy a leszármazottaik jól éljenek. Én is dolgozni fogok azért, hogy a gyerekeim majd jól boldoguljanak, ha én már nem leszek.
2019. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ezekért a lakásokért nem kellett túl sokat tenni, a Kádár korszakban zsákolták a legtöbbet, meg rendszerváltás után tizedáron.


Mi ebben a kapitalista törtetés és munka?

2019. júl. 16. 21:41
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy naponta megkérdezed, jobb lesz az életed?


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2019. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Miért fáj neked, hogy a "nagyika" dolgozott és van egy jól frekventált helyen egy ingatlanja és az unokája ezt megörökli? Sajnálhatod, hogy a te szüleid, nagyszüleid nem voltak ennyire előre látóak és képtelenek voltak félrerakni, elherdálták magukra, de attól még más szülei nem ilyenek. Az ilyen kis irigy takony kölykök jobban idegesítenek, mint aki így jut be az "elitbe" (WTF?)
2019. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi köze a kapitalizmusnak ahhoz, hogy a szüleid nem voltak képesek megalapozni az életed?
2019. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%
jó volt dolgoztam 6 évet külföldön ez alatt vettem 7 lakást most azókból élek
2019. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Ja, király. Mondjuk ha nem lenne neted, meg nem szórnád a pénzed, már törleszthetnéd a saját lakásod.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2019. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Fogalmam sincs milyen érzés. Több lakásom van amit kiadok albérletbe. Van egy kis cégem ahol jelenleg 9 embert alkalmazok. A fiamnak is vettem V. kerületben egy szép lakást. Nem örököltem semmit. 80-as években amikor 14 éves voltam, a velem egykorúak míg nyaraltak, élvezték a nyári szünetet, én hajnali 2 órakor már a nagyker piacon voltam apámmal , hogy a friss virágokat megvegyük, és a kis virágüzletben amit a szüleim béreltek eladjuk. Iskola előtt hajnali piacozás, iskola után virágkötészetben dolgoztam. Míg a velem egykorúak buliztak, koncertje jártak, én dolgoztam. Érettségi után nem tudtam egyetemre menni, mert dolgoznom kellett. Évekkel később az összekuporgatott kis pénzemből, és hitelből megvettem az üzletet ahol továbbra is keményen dolgoztam. 30 évesen vettem meg az első lakásomat ami 50 nm-es volt. 40 évesen voltam életemben először nyaralni, és akkor vettem meg a második lakásomat. Forgattam a pénzemet, és ma is forgatom. Ma 47 évesen jól élek, mások szemében talán túl jól. Lehet, mert ma már sokat utazgatom az egész világon.( megengedhetem magamnak) Van egy luxus autóm, nincsenek anyagi gondjaim. Ma már megtehetem, hogy az alkalmazottjaim dolgozzanak helyettem, de mégis a hajnali piacozás még mindig az én intézkedésem ( szeretem csinálni) 2 üzletem van már. Lakásaimat kiadom. De senki nem látja, hogy ezért a jó módért én 14 éves korom óta keményen megdolgoztam. Igaz a fiam mindent kézbe kap majd, végül is azért dolgozom, hogy neki mindene meglegyen. Ő majd tudni fogja milyen érzés, hogy minden az ölébe hullik majd. Amúgy felnőtt ember dolgozik, és a fizetéséből él. Nem tartatja el magát, de nincs is anyagi nehézségei.


Nos ha jó életet akarsz, akkor tegyél érte. Sok embernek nem hullik az ölébe az aranytojás tojó tyúk.

47/N

2019. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Engem jó érzéssel tölt el, hogy senkinek nem tartozom, senkitől nem fogadtam el segítséget. Meg is becsülöm amim van. Ennyi
2019. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!