Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért a politikát és az...

Sokan miért a politikát és az államot okolják a saját sikertelenségük miatt?

Figyelt kérdés

Ritkán hallani hogy valaki elismerné a hibáit és azt mondaná hogy nem tanultam, nem dolgoztam, nem léptem ki a komfortzónámból, nem tettem meg mindent a céljaimért.


Mindenről a politika, állam, szülők, főnök tehet.



2019. júl. 25. 02:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
37%

Mert igazuk van. Részben. Csak egy példa. Az állam elvárja, hogy betartsd a törvényeket, fizess adót. Ideimportáltak 100.000 román férfit, akik jellemzően adócsalásból építettek vagyont, rámásztak az ingyen szállást, ingyen kanapét adó lányokra, és ma ezek a törvényeinket magasról letojó idepofátlankodott románok etetik és járatják iskolába a gyerekeiket az adófizetők pénzén, nem az ideszületett magyarok. A roma családfőktől elvették 20-30éve a munkát és a munka lehetőségét, nem kell bemutatni mi lett a következménye, hogy nem tudtak a romák enni adni a gyerekeiknek.


Ez csak egy ok, amiről a rossz politika, bevándorláspolitika, külpolitika tehet.

Nem mondom, hogy nincs igazad, csak egy másik szempont, az ezerből.

2019. júl. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Mások pedig a háttérhatalmat, egyes népcsoportokat, vagy akár a gonosz űrlényeket. Csak a politikára és az államra könnyebb mutogatni, és némi féligazság van benne, mert a körülmények egy részét az teremti meg.
2019. júl. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

Múltkor beszélgettem egyik holland ismerősömmel és szóba került a hazai adózás, a vállalkozások kérdése.

Neki eltökélt célja, hogy egy online vállalkozást indítson, amelyet nemzetközileg is "kiterjeszt", tehát az USA-ba, Kínába, Ausztráliába stb is jelen szeretne lenni.

Mondta, hogy Magyarországon a borzalmas jogi környezet, az abszolút (legális) vállalkozás-ellenesség, az emberek ellehetetlenítése megy. Magyarán, hiába van nekem vagy akár neki egy kiváló ötlete, üzleti terve, ebben az országban esélye sincs megvalósítani azt. Míg mondjuk Ny-Európában minden eszközzel megpróbálják támogatni az ilyen startup-okat.

Nálunk csak az újjal mutogatás megy, a kivagyiság, a "sógor-koma rendszer", a "hogyan basszuk át a szomszédunkat", a "ki ha nem én?" mentalitás...

Arra nem jöttünk még rá, hogy attól még, hogy valakinek jól megy a szekér, fut a vállalkozás, nem biztos, hogy adót csal, hogy lop, hogy átveri az ügyfeleit és fordítva is igaz. Ha valakinek nehezebben mennek a dolgai még lehet rosszindulatú, csaló, piti "bűnöző"...

2019. júl. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
40%
Miért hibáztatják őket? Mert hibásak azért. Olyan az oktatás is hogy no comment! A szakmák nagy része elavult, de iskola van rá, a szakmákat nem a jelenkori, korbeli dolgokat tanítják, hanem 50-60 évvel ezelőttit, ami tudást adnak semmit nem ér és aztán nem vesznek fel érthetően sehová, mert az iskola nem készít fel semmire úgy nem kellesz a munkaerő piacon sem. Nem tudsz a szakmádban e miatt elhelyezkedni, tehát az oktatás semmit nem ér. A felsőoktatás ugyan ez... Te tehetsz önerőből bármit, ha nincs mögötted támasz és nincs aki elindítson abba az irányban amerre szeretnél menni, 0% esélyed van hogy magad megoldod. Akárkivel beszéltem annak idején, hogy hogyan jutott be a jelenlegi munkahelyére mindig az derült ki, hogy a xy retye rutyáján keresztül, egyébként esélye sem lett volna bejutni. nah ezért szidja mindenki a jelenkori rendszert, mert nem igazságos. Ráadásul sokan úgy jutnak be helyekre, hogy a megfelelő végzettsége, nyelvtudása nincs meg, foglal egy helyet és hiába jelentkeztek rá több 100an akiknek minden meg lett volna a hely betöltésére, mivel nem valakinek a valakije ezért nem kaphatta meg a posztot, vagy munkát, tök fair, nem?
2019. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
37%
Mert Ugy könnyeb
2019. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%

4-es, akkor mivel magyarázod azt, akinek mondjuk sikerül mégis ebből a szar oktatási rendszerből mégis előnyt szereznie? szerencséje volt biztos...


az oktatást okolni ugyanaz, mint a kérdés feszeget. érdekes módon van, aki meg tud tanulni perfektül angolul, holott állítják, hogy a nyelvoktatás egy rakás szar.


valakiből lesz jó autószerelő, pedig elavult módszerekkel és tananyaggal oktatnak. miért? azért, mert érdeklődik a szakma iránt, önszorgalomból is fejleszti a tudását.


aki nem, hanem csak melegedni jár be, meg a kötelező köröket megteszi, hogy egy kettessel átrugdossák minden év végén, azért miért kéne csodálkozni, hogy fogja a fejét egy műhelytulajdonos, amikor megkérdez egy nagyon alap dolgot, és a gyerek hallani se hallott még róla...

2019. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

- Tanultam és tanulok. Mindig keményen és maga se értem, mi motivál ennyire.

- Dolgoztam és dolgozok.

- Ki szoktam lépni a komfortzónámból.



Azért okolom az államot és a kormányt is a sikertelenségemért, mert az állam és a kormány is tehet róla.

2019. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

"Ritkán hallani hogy valaki elismerné a hibáit és azt mondaná hogy nem tanultam, nem dolgoztam, nem léptem ki a komfortzónámból"


Egészen egyszerűen azért mert ezen állítások egyike sem igaz rám.


Gondolkozz már egy kicsit. Európába rekord magas szja. A munkáltatód által rád kifizetett pénz nagy részét az állam vágja zsebre, és cserébe csak balkáni szintű szolgáltatásokat kapsz vissza.


A vállalkozókba ott rúg bele az állam ahol csak tud. Ha csak egy kis mellékest keresnél, már is el vagy lehetetlenítve, mert alapból egy vagyont ki kell fizetned az állam felé, akkor is, ha csak havi 15ezer Ft-ot maszekoltál össze.


Rekord magas áfa, megint csak tejelsz az államnak minden vásárlásod után, és mit kapsz érte vissza? béka segge alatt lévő egészségügyet, oktatást, közszolgáltatásokat.


Folyamatosan hirdetik a hatalmas bérfejlődést az országban, de az átlag dolgozó életszínvonala még mindig a béka segge alatt van az európai átlaghoz képest.


Van még kérdésed?

2019. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Mindig csodabogárnak érzem magamat az ilyen kérdéseknél. Én sikeresnek tartom magamat/magunkat és a baráti társaságunk nagyrészét is a fiatalságunk ellenére. Azt érzem, hogy miénk a világ. Életképes diplomával rendelkezünk, fent vagyunk álláskereső portálokon annak ellenére, hogy 4-5 éve fix munkahelyünk van. Kb. két hetente érkezik valamilyen komolyabb megkeresés mindkettőnknek, így tudom, hogyha egy ajtó bezárul, holnap kinyílik a másik.

Viszont azt is tudom, hogy köszönhető ez többek között annak, hogy a legtöbb fiatal dobbantott és a szakmában nincs utánpótlás, ami közvetve, vagy közvetlenül, de ránk is kihat, hiszen sokszor két-három ember helyett is dolgoznunk kell.

A személyes kudarcokat általában azért tulajdonítja az ember másnak, mert ez a legegyszerűbb megoldás. Nem én tehetek róla, hogy... Dehogynem. Mindenki a saját sorsa kovácsa, mindenki vállalja a saját életéért a felelősséget.


Ugyanakkor az azért belátható, hogy ma itthon azért nagyon nagy problémák vannak és ezt csak a hülye nem látja. Ami számomra bicskanyitogató, az pl. a nettó fizetésem a bruttóhoz képest. Még azt is mondhatnám akár, hogy oké, homokba dugom a fejem és nem foglalkozom vele, de amikor a nagymamám csavarja le a fűtést, mert a nyugdíjából alig telik a rezsire is és segítséget tőlünk nem hajlandó elfogadni, akkor összeszorul a szívem és megkérdezem, hogy MIRE fizetek én még is? Vagy amikor évente egy alkalommal szeretnék bejutni az alkalmasságim miatt néhány alap szűrővizsgálatra és közlik, hogy a laborba csak 2 hónappal későbbre tudnak időpontot adni, akkor is hirtelen 220-ra szökik a vérnyomásom, hogy mi a sz*rért fizetek én ennyi tb-t, ha az életben nem jutok be alap vizsgálatokra sem (mi lenne, ha haldokolnék!?). Szóval egy kicsit a belem kifordul, hogy én hónapról hónapra lehúzva érzem magam, cserébe pedig a legkisebb "törődést" sem kapom meg az államtól a nem kevés befizetett adóforintjaim után. Ja, ez gáz. Nem jó érzés. Lehúz.

2019. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
23%

Mert a magyar ilyen,mindenki hibás csak saját maga nem.

A körülmények,a Fidesz,Orbán,Soros,a kicsi kutya f_sza csak saját magába nem néz.


EU-ban vagyunk uraim,multik ezrei vannak itt.

Mondjuk piacképes szakmát kell tanulni(nem nem kell diploma és nem nem programozókra gondolok csak,mielőtt támadtok) nyelvet és TÁDÁM kint lehet dolgozni vállalkozni.


Akinek ez a baja,miért nem megy ki?

Na megkérdezem.


Én is ki akarok csak még szedem fel a tudást meg a tapasztalatot,plusz németet tanulom,hogy kapjak egy olyan ajánlatot amiért érdemes menni.

Ennyi.


De ti miért nem mentek akkor ki?

Nem értem,tudjátok sz_r de azért dagonyáztok benne.

Milyen szakmátok van?

Hány év gyakorlat?

Angol és más nyelv megy-e?

Keresitek a lehetőségeket?

Fejlesztitek magatokat?


Vagy ezt is az állam nyakába varjátok?

Ezt k_rta el a kommunizmus meg Kádár a sok életből felmentett nem gondolkodó embert nevelt ki.

2019. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!