Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásra jelentkezve, ha az...

Állásra jelentkezve, ha az iskolai végzettségeknél az adott tanulmányokhoz csak a végzés évét írom be, az úgy jó?

Figyelt kérdés

Sajnos volt olyan rész az életemben, amikor egyik tanulmányomban halasztanom kellett (többször), illetve az államvizsgát is később teljesítettem, nem közvetlenül abszolválás után. Így az ötéves képzést, ha első perctől az utolsóig nézzük, nyolc év alatt végeztem el.


Ezért gondoltam arra, hogy érdemesebb volna a végzés évét beírni.


Tehát ÍGY:

2010: EKE - BTK - szak



és NEM így:

2003-2010: EKE - BTK - szak


2019. júl. 29. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2019. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

És honnan kellene ebből bárkinek tudni, hogy ez a kezdés, vagy a befejezés időpontja?


De egyébként valami biztos van előtte az önéletrajban, meg utána is tehát a "lyuk" látható marad, és szóba is fog kerülni (Mivel az interjúk egyik kötelező köre az önéletrajzon való végigmenés)

Az ilyen "valamit titkol" jellegű sugallatok sokkal rosszabbul hatnak, mintha leírnád a pontos kezdést és befejezést.

2019. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, enyémben is így van
2019. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jó. Végzés éve, kár szak, diploma megnevezése (pl zabhegyező BSc)

Ha pedig rákédeznek, akkor azt mondod, hogy személyes okokból voltak kihagyásaid a tanulmányaidban. Ha nagyon firtatja azt mondanám, valami beteg rokont ápoltam, ellenőrzni nem tudják, viszont nagyon jó indok a lyukra.

2019. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2


Talán onnan, hogy ha VÉGZETTSÉGről írok és diplomáról, egy évszámot megadva, az a diplomaszerzés éve... ahogy az a diplomákban is szerepel.

Kezdéskor még nem lehet sem végzettségről, sem diplomáról írni, ugye.

2019. júl. 29. 14:03
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!


A 3. diplomámnál volt az a megcsúszás, munka mellett. Így nem olyan feltűnő, hogy miért van ott "hézag", mert ha összességében nézik a CV-t, akkor látják, hogy munka mellett végezhettem és nem első diploma.

2019. júl. 29. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Befejezett tanulmányok

2018

Nem befejezett

(2020)

2019. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Köszi! A kulcsszó! :)

2019. júl. 29. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
En alapkepzesen csusztam sokat, ezért en is csak a végzés evet írtam be. Soha sehol nem tettek szóvá, konkrétan szerintem ez fel sem tűnik. Sőt, en egy okj, alap diploma es mester diploma mellett a középiskolát sem szerepeltetem, pont azert, hogy ne legyen ott a 8 éves hézag. Rengeteg interjún voltam es meg sehol nem derült ki a csúszás, szóval ne aggódj :)
2019. júl. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!