Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 órás bejelentés mire elég?...

2 órás bejelentés mire elég? - TB, nyugdíj, CSOK?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozónak dolgoznék, de nem tud bejelenteni (mondta, ha csak minimálbérre jelentene be, akkor is havi 81 ezret kellene fizetnie, és az nem fér bele).


Amúgy megértem, most indította a vállalkozást, és ismertem pár vállalkozót aki csődbe ment... szóval összegezve annyiban maradtunk, hogy 2 órába be tudna jelenteni - kérdés, hogy az mire elég?

-TB nem nagy cucc, havi 7500 Ft-ot ki tudok fizetni.

-Nyugdíjam úgy 35 év múlva lenne, szóval abban nem hiszek.

-CSOK kedvezmények izgatnak, mivel szeretnénk a párommal több gyereket, és nagy segítség lenne.

Ugye itt "az elmúlt 3 évben bejelentettnek kell lenni" - jól gondolom, hogy a 2 órás munkaviszony is megfelel?


2019. aug. 2. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

TB teljes körű.

Nyugdíjt fizess magánpénztárba, vagy biztosítónál.

CSOKhoz nem tudok hozzászólni.

2019. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

csokhoz biztosítási jogviszony kell, az részmunkaidőben is megvan.


Biztos, hogy több gyereket akarsz úgy vállalni, hogy ilyen bizonytalan munkahelyed van?

2019. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Tökmindegy, hogy hány órára vagy bejelentve, eü járulékot (tb-t) mindenhogyan vonnak. Úgy tudom, csokhoz is annyi kell csak, hogy bejelentett munkád legyen. Bár mivel az is hitel, gondolom, lesz hitelbírálat, és bruttó 35 ezerre sok hitelt nem kapsz majd.
2019. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

A nyugdíjat átlagolják, így az ennyire alacsony bejelentés csökkenti az összegét, mondjuk tény hogy 35 év múlva ki tudja mi lesz.

Én ezt mindenképp csak átmeneti megoldásnak tudnám elképzelni, mert tény hogy nem leszel hitelképes, nyilván szarul is fizet, ha ennyire nincs pénze akkor bizonytalan is, hogy mi lesz.

2019. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Több gyereket akarsz bevallalni 2 órás bejelentésre? Bújjj el....
2019. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Soha életemben nem vettem fel hitelt, és nem is fogok - van építési telkünk, és csak a 10 milliós támogatásra tartanánk igényt (a 10 hitel és 5 áfavisszatérítésre nincs szükségünk).

2019. aug. 4. 09:02
 7/8 Girlll3 ***** válasza:
16%
És mi a f...ból tartod el a gyerekeket, ha neked saját magadra sincs pénzed? Én komolyan nem értem az embereket.
2020. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És ki mondta, hogy nincs pénzem? :) Állásom nincs, főleg bejelentett, de aki dolgozik, az amúgy se tud pénzt keresni :)
2020. júl. 5. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!