Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógus életpálya-modell:...

Pedagógus életpálya-modell: csak a pénz növekszik az eltöltött évek függvényében, vagy egyéb plusz jogokat is jelent egy-egy szintlépés?

Figyelt kérdés

A pályán eltöltött idő megszakítás nélküli időt jelent, vagy ha közben pár évig mást csinált az illető, akkor a tanítással töltött idő összeadódik?

A bértábla szerint növekszik a bér, de van-e bármi más, ami megilleti a "senior" pedagógust?


Nagyobb fizetésen kíívül vajon mit várnak még el a tanárok, amitől igazi hivatásnak, életpályának élhetnék meg a tanítást?



2019. aug. 4. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ah, el ne hidd, ez csak a kamu duma.

A kezdőket ellenőrizgetik, de ha megvan a portfólió, akkor már önállóan tanít, és onnantól ha szintet lép, akkor kap pár ezres fizetésemelést, ennyi. Nem tudnak igazi életpálya-modellt felállítani. Mégis mit? 10 év után taníthat elitiskolában? Előtte meg csak faluban, vagy hogy gondoltad?

2019. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam sehogy, ezért kérdeztem.

Ez így akkor csak egy hangzatos megfogalmazás, nem igazi életpálya, ha semmi nem változik, ugyanazt csinálja évtizedeken keresztül.

2019. aug. 21. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogokat nem kap, csak kötelezettségeket szerintem.

Talán azt várják el, hogy ne nézzenek rájuk kevesebb tisztelettel, mint pl. egy wc-s nénire. És még azt várják, hogy az egész oktatási rendszer megszűnjön annyira szar lenni, mint amilyen.

2019. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!