Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előny vagy hátrány ha egy...

Előny vagy hátrány ha egy munkahelyen fix nyilvános bértábla van tehát semmiféle béralkunak helye nincs és mindenki fizetése nyilvános?

Figyelt kérdés

Fix nyilvános bértábla van benne bérkategóriák, amelybe besorolják az embereket végzettség és munkakör alapján.

Ennek következménye:

- semmiféle béralku nincs nem is lehetséges a bér annyi amennyi a táblában van, akinek nem jó, az maximum nem lép be az állásba. Többet senkinek sem adnak 1 ft-tal sem

- mindenki fizetése igazából nyilvános ha tudom vkiről hogy mi a munkaköre és a végzettsége akkor tudom mennyit keres

- kiegészítő juttatások jutalmak béren kívüli dolgok stb. nem léteznek. Nix nuku !

- béremelési igények sem lehetnek. Akkor van emelés ha a tábla változik. Egyéb emelés elképzelhetetlen, ilyen igénnyel fel sem érdemes lépni mert senki sem kaphat 1 ft emelést se csak úgy


Ez így mind összességében előny vagy hátrány?


Itt nem gond milyen bért mondjak az állásinterjún, meg se kérdezik, amit a tábla mond azt kapom. Itt nem érdekes jó dolgozó -e az illető vagy teszetosza tróger alak, akkor is ugyanazt a bért kapja (vagyis nem érdemes törni magam minek, úgyse kapok többet).

Itt nem gond vajon ki mennyi emelést kap, ő miért ennyit kapott én miért csak annyit-itt senki se kap semmit 1 fillért se. Majd ha emelnek a táblán majd akkor lesz emelés.



Jó/rossz egy ilyen hely?


2019. aug. 6. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A közszféra így működik nagyjából.
2019. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 subrette ***** válasza:
83%
Én csak ilyen munkahelyen dolgoztam. Közszféra. Átlátható, nincs titkolózás. Szerintem jobb.
2019. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ott ahol mindenki jól mérhetően végezhető munkát csinál és nincs különbség a munka minőségébe (pl. egy MEO-zott gyártószalag mellett).


Ahol azonos munkakörben a munka minősége lehet 100 és 120 is ott ez nem jó, mert az ilyen helyről a 120%-on teljesítő el fog húzni a cégnek meg maradnak az átlag Pisták.

2019. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!