Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmazottnak lenni tulajdonk...

Alkalmazottnak lenni tulajdonképpen modern rabszolgaság?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége keres havi max. pár százezret, amiért napi 8-10-12 órákat dolgozik.


Komoly vagyont senki nem tud felhalmozni, tehát még azt se lehet mondani hogy megéri szenvedni.


Nem teheted meg hogy gondolsz egyet és nem mész be dolgozni, vagy később mész/előbb távozol, nem lehetsz a magad ura.


Pihenni se tudsz igazán a hétvégén meg 1-2 hét szabadságon kívűl mert vagy kirúgnak, vagy elfogy a pénzed és kénytelen vagy dolgozni.



2019. aug. 7. 08:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindegy milyen alkalmazott.

Egy programozónak a seggét nyalják megkap mindent.

Pl: Lásd Google,Facebook.

De nagyobb cégek is bankok minden kényelmet megadnak nekünk, rugalmas munkaidő,home office.

Nyilván tudás kell ezekhez a melókhoz.


A vezetőm sem hiszem rabszolga lenne,egyik volt vezetőm USA-ba járkált,homár evett állandóan, utazgatott,nyaralt,Bömös,lakások amik ki vannak adva.


Nem mindegy,hogy Gizike kasszás melójáról beszélünk vagy egy senior tudású munkatársról.

2019. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Én irodai adminisztrátorként annak érzem magam. Halálunalmas a munka, rengeteg idő megy rá, fix munkaidő.



Viszont az alkalmazotti létet nem cserélném le. Na jó, ha egyáltalán nem kellene dolgozni, az lenne jó, de olyan meg nincs.



Talán rugalmas munkaidőben, napi 6 órában érdekes munkát végezni nem lehet olyan rossz.

2019. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a társadalmi berendezkedés alapvetően ebbe az irányba mutat, szakmától függetlenül. Bár értem az #1-es válaszoló álláspontját is, vannak akik kicsit tágabb "ketrec"-ben élnek, de a lényegen ez nem változtat. Egy dokumentumfilm szerint bennszülött társadalmakban, ahol a falu tagjai között egyenletes a munkamegosztás, napi 2 óra/fő munka elegendő ahhoz, hogy az egész falu számára legyen megfelelő mennyiségű élelem. Nem fizetnek lakáshitelt, az idősebbek gondoskodnak a gyerekek tanításáról, a férfiak gondoskodnak a biztonságról stb. stb. Mi ezért robotolunk napi 8-10-12 órát, hogy legyen mit ennünk, legyen fedél a fejünk felett stb. stb. :) Jah igen, és a bennszülött társadalmakat civilizációs nézőpontból "primitív"-nek tartjuk :D
2019. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én alkalmazott voltam 10 évig, mint programozó. Nem volt sok szabad időm. Azután egyéni vállalkozó lettem, szabadúszó programozó. Volt egy csomó pénzem, úgy osztottam be az időmet, ahogy akartam, viszont így is rabszolga voltam, csak a saját magamé. Ez a legrosszabb, kiderült, hogy a nagy rabszolgahajcsár vagyok :)

Nemrég abbahagytam az egészet és mást kezdtem csinálni, most már nem hajt senki.

2019. aug. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Hamarosan elvtárs, hamarosan.
2019. aug. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a társadalmi berendezkedés alapvetően ebbe az irányba mutat, szakmától függetlenül. Bár értem az #1-es válaszoló álláspontját is, vannak akik kicsit tágabb "ketrec"-ben élnek, de a lényegen ez nem változtat. Egy dokumentumfilm szerint bennszülött társadalmakban, ahol a falu tagjai között egyenletes a munkamegosztás, napi 2 óra/fő munka elegendő ahhoz, hogy az egész falu számára legyen megfelelő mennyiségű élelem. Nem fizetnek lakáshitelt, az idősebbek gondoskodnak a gyerekek tanításáról, a férfiak gondoskodnak a biztonságról stb. stb. Mi ezért robotolunk napi 8-10-12 órát, hogy legyen mit ennünk, legyen fedél a fejünk felett stb. stb. :) Jah igen, és a bennszülött társadalmakat civilizációs nézőpontból "primitív"-nek tartjuk :D"


Lehet (bár ez a két óra nagyon optimista becslésnek tűnik), csak ott pl. belehalsz egy olyan betegségbe, amire nálunk 5 perc alatt kiváltod a gyógyszert a patikában, recept nélkül. Mindennek ára van, a jólétnek is.


Ettől függetlenül az tűnik a legjobbnak, ha az ember önmaga főnöke (hiába él esetleg magasan fizetett alkalmazottként aranyozott "kalitkában"), de nyilván annak is megvannak a maga nehézségei.

2019. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

"amire nálunk 5 perc alatt kiváltod a gyógyszert a patikában, recept nélkül"


Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy az orvosok Isten munkáját végzik, életeket hosszabbítanak meg stb. stb. de legyen tegyük fel, hogy az élet meghosszabbítása pozitív, függetlenül attól, hogy milyen az illető életminősége hátralévő élete során.


Btw, ha az #1-es válaszoló által felvázolt szellemi főfoglalkozásúnak neadj'Isten valamiféle egészségügyi problémája támadna (pl. agyvérzés), mi történne? A szociális ellátást a mindenkori minimum bérszintekhez igazítják, nem a csilliárdnyi bruttóból befizetett csilliárdnyi adó alapján kerül megállapításra (itt is sérül az igazságosság elve). Az egyetlen megoldás, ha a csilliárd befizetett adó MELLETT még magánbiztosításról is gondoskodunk.

2019. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2019. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy az orvosok Isten munkáját végzik, életeket hosszabbítanak meg stb. stb. de legyen tegyük fel, hogy az élet meghosszabbítása pozitív, függetlenül attól, hogy milyen az illető életminősége hátralévő élete során."


Akkor Isten munkája, hogy egy koraszülött vagy egy vajúdó anya belehaljon a szülésbe, akiket nálunk már nagy százalékban meg tudnának menteni? Végül is hulljanak a gyengék (egészen addig, amíg nem a mi szeretteinkről van szó persze). Az orvosi ellátás nem tökéletes nálunk, de legalább nem halsz bele egy szimpla tüdőgyulladásba és prevenció is létezik. Illetve van lehetőség magánbiztosításra, míg a faluban max. a sámánhoz mehetsz el protekciósként. :D


De az is lehet Isten munkája, hogy egy bennszülött falvat legyalul egy váratlan vihar, míg nálunk vannak pontos előrejelzések, katasztrófavédelem, stb.


Éhezni sem fogunk, ha kiszárad a termés a közvetlen környezetünkben.


Kb. a végtelenségig lehetne sorolni a modern élet előnyeit az agyonidealizált ősközösségekhez képest.

2019. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

#9, az agyonmodernizált társadalmakban semmit sem tudunk az Életünk valódi céljáról. Istenben sem hiszünk már, de cserébe pár száz év alatt a kipusztulás szélére sodortuk az egész világot. Gratulálok, csak így tovább ;)


A kérdésről leiratkozom, mert úgysem fogjuk tudni egymást meggyőzni. Nem szükséges válaszolgatnod újra és újra (nem olvasom úgysem), mert a kérdés NEM az én világnézetemről szól. További szépeket neked :)

2019. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!