Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kórházi, klinikai orvosok...

A kórházi, klinikai orvosok miért nézik le a háziorvosokat?

Figyelt kérdés
Többször tapasztaltam már ezt, de nem értem az okát.

2019. aug. 10. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem nézik.
2019. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
nem nézik
2019. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem nézik le őket. Max annyi, hogy szakmailag alattuk állnak. Mármint minden szakorvos háziorvos is lehetne, az az alapképzés.
2019. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

> Nem nézik le őket. Max annyi, hogy szakmailag alattuk állnak. Mármint minden szakorvos háziorvos is lehetne, az az alapképzés.

Ez nem így van, van külön háziorvosi specializáció. Plusz a háziorvosoknak általában van egy másik specializációjuk is.

2019. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
ökörség
2019. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3:

Miért állna alattuk? A háziorvos ugyanúgy szakorvos.

A régi háziorvosom belgyógyász volt, a mostani meg endokrinológus még pluszban a háziorvos mellett.

2019. aug. 10. 17:05
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Mert emberi tulajdonság, hogy mindenki lenéz mindenkit, aki valamilyen más kaszthoz tartozik. Az idős a fiatalt, a fiatal az öreget, a mohamedán a keresztényt, a tolvaj a meglopottat...

50 éve szülővárosom egy rendkívül hosszú utcáját kétfelé osztották, Felső-, ill.Alsó utcára. Ez a két rész annyira lenézte egymást, hogy a fiatal fiúk nem is választhattak párt a másik részből, mert rögtön betörték az orrát.

2019. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Ha lenézik, azért nézik le, mert az orvosok - és a betegek zöme szerint is - a háziorvos az orvosok legbutábbja. Alig több egy általános orvosnál, hiába van szakvizsgája.


Egyébként aki lenézi, az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Éppannyi buta, tehetségetelen és veszélyesen alkalmatlan orvos van minden más területen.

2019. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Tapasztalataim szerint,az orvosok mindig versenyeznek egymással. "Ez a hülye ilyen gyógyszert írt fel?Minek"


Ők is emberek,sokféle nézőponttal.Egy problémára többféle megoldás is létezik, emiatt szokták egymást lehülyézni.

2019. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

9:

Ezt már én is tapasztaltam.

Elmentem egy szakorvoshoz, majd utána egy másikhoz is, hogy ne egy vélemény alapján döntsek.

Hát, a második az kishíjján lehülyézte az elsőt, meg amiket az mondott. Aztán az első meg megsértődött, mikor megtudta, hogy elmentem a másodikhoz :DD

De amúgy meg azt hinné az ember, hogy ugyanazt tanítják nekik az orvosi egyetemen, de lehet hogy ezek szerint mégsem.

2019. aug. 10. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!