Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kéne emelnie a munkahe...

Mennyit kéne emelnie a munkahelyemnek évente (százalék) ha csupán az inflációkövető emelést megadná? Hogy a bérem a reálértékét megőrizze?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgyse adja meg még azt se, csak kérdezem.
2019. aug. 13. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi az infláció. Jelenleg 3-4 százalék.
2019. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tehát akkor.

Ha a cégem 4 éve nem emelt és az inflációt csak 3%nak számítjuk/év akkor szummázva olyan 4x3 durván 10-12% emeléssel lóg nekem a cégem? És ha ezt meg is adná azzal még igazából semmit se adott mert ezzel csak inflációt követett vagyis épp nullán vagyok?


Vagyis egy érdemi emelés mondjuk 2x 10 % lenne, és még az is csak tényleges 10 %ot dobna a reálértéken , mert a másik 10% elment az inflációkövetésre?


Jól látnám?


A valóság meg a 0%. Ennyit kaptam az elmúlt 4 évben és a köv 4ben is hasonlót fogok kapni.

2019. aug. 13. 19:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Váltani kell. Ha jól keresel akkor mérlegelni.
2019. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Milyen évi 3%inflációról beszélsz te? :D

[link]


Más kérdés, hogy normális helyen illene emelgetni. HA 4 éve csinálod ugyanazt ugyanannyiért, hülyék lesznek maguktól pénzt adni.

2019. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

"lóg nekem a cégem?"

Ha a te céged lenne, döntési jogköröd is lenne a saját fizetésedet illetően.

2019. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Váltsál. Ha nem találsz jobbat akkor te most is jól vagy fizetve!
2019. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A Balázska Bt.-nél a matematika másképp működik, ott évente 10-15%-kal csökkenteni kell a béreket, hogy elégedettek legyenek a betanított balázskák és még a csökkentett fizetéseket is több hónapos csúszással, 15-20.000 Ft-os mínusszal kell utalni.
2019. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hivatalos inflációval számolunk, 4x3% akkor se jó. Ugyanis minden évben az előző, már 3%-kal emelt fizetésedet kellene/kellett volna emelniük újabb 3%-kal.

Azaz úgy kellene számolnod, mint a kamatos kamatot.

Persze tudom, hogy csak úgy kérdezed, én meg csak úgy válaszolok :) De ha mégis bemész a főnöködhöz, hogy "Na most azonnal emeld meg a fizetésemet visszamenőleg a hivatalos infláció mértékével", akkor ne azt kérd, hogy 12-16%-kal emelje, mert az kevesebb, mint amennyivel kellett volna emelnie.

De egyébként nincs olyan munkahely, ahol minden évben az inláció mértékével automatikusan emelik mindenki bérét, úgyhogy ne keseredj el :)

2019. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a minimálbérhez képest szeretem nézni. Pl régen mennyi volt a minimálbér és te hányszorosát kaptad?

És most?

Ha ez növekszik akkor érzek én valós fizu emelkedést.

2019. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

'Ha a hivatalos inflációval számolunk, 4x3% akkor se jó. Ugyanis minden évben az előző, már 3%-kal emelt fizetésedet kellene/kellett volna emelniük újabb 3%-kal.


Azaz úgy kellene számolnod, mint a kamatos kamatot.'



Kb mindegy... 3% és 4 év esetén alig lesz különbség, számold ki.

2019. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!