Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy évig megéri külföldön...

Egy évig megéri külföldön dolgozni? És milyen munkákat tudnék vallalni?

Figyelt kérdés

Most megyek 12. osztályba, jövőre érettségizek, és szeretnék halasztani egy évet, hogy tudjak magamnak majd bentlakást fizetni az egyetemen.

Egy évig megéri kimenni külföldre, és ott pénzt keresni, vagy inkább maradjak itt szerintetek? Olyanok válaszát várom főként, akik voltak már ugyanebben a helyzetben. Milyen munkákat éri meg elfogadni?


2019. aug. 16. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
mosogatás, segédmunka, ilyenekt
2019. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hova mész. Én Németországban voltam raktári melón, 1200 eurót kerestem, ebből 300-500 eurót költöttem el kajára. A maradékot félreraktam, de csak félévet voltam kint. 1,3 millió Ft-al jöttem haza. Viszont arra számíts, hogy rohadt sokat kell melózni, lényegében alszol, dolgozol, alszol dolgozol.


Én csak akkor mennék, ha nagyon rá lennék szorulva, akkor inkább itthon keress valami más melót például gyárban, ha 3 műszak is van akkor is csak 8 órát kell dolgoznod. Ha órabérben átszámolnám, hogy kint mennyit melóztam, akkor nem hiszem, hogy jobb lenne mint az itthoni átlagfizetés órabére, sőt.

2019. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!