Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van más is aki egész évben...

Van más is aki egész évben nincs szabadságon igazán csak Karácsonykor 1-2 hetet?

Figyelt kérdés
Az év többi részében meló van mindig. Ti nem sokaltok be kicsit?
2019. aug. 19. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ilyen
2019. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

De igen. 1-1 napokra szoktam elmenni szabira évközben, plusz nyári egy hét leállás. Aztán meg karácsony. (Szombati áthelyezett munkanapokat és hasonlókat nem számolom, mert olyankor sose dolgozom). Igaz eddig mindig tanultam is munka mellett, szóval el is ment a szabi ilyenekre.

De most kénytelen leszek kivenni valamikor hosszabb szabadságot még karácsony előtt, mert a második diploma is megvan és nem kell tanulásra, órákra fordítani a szabit.

2019. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 1-1 napokra szoktam elmenni szabira, de eddig azt is kitette az órára járás, mert egyetemen csináltam a mesterképzést. Idén most vagyok elsőnek úgy szabin, hogy azt tényleg pihenéssel itthon töltöm, csütörtök-pénteket vettem ki és szerdán megyek legközelebb, tehát 6 nap szabi. Plusz karácsonykor leszek 2 hetet szabin.

Én jobban szeretem apránként kivenni

2019. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Amióta dolgozom, rengeteg szabadnapom megy el fogorvosra, egy-egy vizsgára vagy sikertelen állásinterjúra.

2017-ben még jogsit is csináltam és rengeteg ügyintézés is volt. Végülis a 21 napból 9 ment pihenésre abban az évben - nem jó, de nem is tragikus.

A fogorvost sokszor nem lehetett estére rakni, a vizsga adott, az állásinterjúkat se mindig tudja az ember kénye-kedve szerint időzíteni.


Szóval a szabik 1/3-a, fele általában ilyesmire megy el.


Nem tudom, mennyire átlagos, lehet, hogy itt nyafogok, aztán másnak se pihenésből áll a fele.

2019. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és most kezdek új sulit, tehát "lesz ez még így se".
2019. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Hú, akkor én az ellenpélda leszek. Közigazgatásban 2 gyermekkel 39(!) nap szabim van. Tudom, sokan irigylik a problémámat, de mindig amikor belerázódnék a munkába, már megint mennem kell szabadságra, különben bennragad. Ezáltal egy csomó munkát itthon kell elvégezni, illetve szabi előtt meg mindig megy a kapkodás, mert hát határidő ettől függetlenül van. Szóval boldog lennék, ha ki tudnák fizetni egy részét, mert ennek így semmi értelme, mert a határidőket mindenképp tartani kell, viszont itthon mégsem tudok úgy dolgozni a hozzáférések hiányában, mintha bent lennék, mi több, nem is szabályos...
2019. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Persze hogy van ilyen. Karacsonykor 2 hét az 10 munkanap szabi. Ha fiatal vagy, azon kívül van még 10 nap szabi a maradék 11 hónapra szétosztva.
2019. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

A karácsony környéke csak ritkán igényel 10 napi szabikivételt, ez akkor következik be, ha dec.25-26. szombat-vasárnap, valamint rá egy hétre jan.1. is hétvégére esik. Ez alapján dec.24 akkor péntek, amit pedig úgy is ledolgoztatnak.


Most elég érdekes lesz a helyzet, mert dec.23-mal kezdődik a hét (hétfő), 27-e pedig péntek. :D De mindegy, az okosok majd megoldják.

2019. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Karácsonykor mindig dolgozom, mert rühellem az ünnepeket, de januárban le szoktam lépni valami meleg helyre 2-3 hétre, a többi hosszú hétvége.
2019. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
6# Hogy jött ki a 39 nap szabi? Ezt nem értem.
2019. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!