Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkásoknak jár a vasárnap...

Diákmunkásoknak jár a vasárnapi munkáért pótlék?

Figyelt kérdés
Nyomdai munka.

2019. aug. 22. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Persze
2019. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Jár.
2019. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A munkaviszonyban történő foglalkoztatás legfontosabb szabályait a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) tartalmazza. Az Mt. határozza meg, hogy a munkavállalókkal hogyan létesíthető munkaviszony, milyen jogok illetik meg és milyen kötelezettségek terhelik a munkaszerződés teljesítése során.


Ugyancsak e törvényben találhatók meg annak szabályai, hogy a fiatalkorú munkavállalókat milyen életkori és munkavégzési korlátozásokbetartásával szabad foglalkoztatni.



2012. évi I. törvény

a munka törvénykönyvéről *



140. § *


(2) A munkavállalót munkaszüneti napon történő munkavégzés esetén száz százalék bérpótlék illeti meg.


(3) A (2) bekezdés szerinti bérpótlék jár a húsvét- vagy a pünkösdvasárnap, vagy a vasárnapra eső munkaszüneti napon történő munkavégzés esetén.

2019. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

143. §


(4) A munkaidő-beosztás szerinti heti pihenőnapra (heti pihenőidőre) elrendelt rendkívüli munkaidőben történő munkavégzés esetén száz százalék bérpótlék jár. A bérpótlék mértéke ötven százalék, ha a munkáltató másik heti pihenőnapot (heti pihenőidőt) biztosít.


(5) Munkaszüneti napra elrendelt rendkívüli munkaidőben történő munkavégzés esetén a munkavállalót a (4) bekezdés szerinti bérpótlék illeti meg.

2019. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez szép, előző, csak senki nem mondta, hogy munkaviszonyos.


Ha iskolaszöv, akkor nem jár, de adható. 16-nem volt változás, már tagi megállapodást köt a szövetkezet és a diák, a munkavégzést a szövetkezeti tv és a Ptk szabályozza. Előbbi felsorolja, az Mt-ből mit kell figyelembe venni, és bizony a bérpótlékokról szóló rendelkezést nem.

2019. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként már nem vagyok kiskorú, egyetem mellett fogok diákszövetkezeten keresztül nyomdában dolgozni.
2019. aug. 23. 07:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Az iskolaszövetkezeteseknek nem kötelező adni, ezt pár éve változtatták, kikerült a Munka Törvénykönyve hatálya alól, ha jól tudom. Adhatnak, mint ahogy minden egyéb pótlékot, de nem kötelező.
2019. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fürge diáknál lehúztam 3 évet. Sose járt semmi plusz pénz szombatra se vasárnapra. És csodálkoztak rajta, hogy nem találnak elég diákot hétvégére.

Ahol dolgoztam gyár oda mindig kértek hétvégére 8-10 diákot. Volt mikor mentünk 3-an. Dolgozók persze megkapták a dupla pénzt.

2019. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!