Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennél? Rossz családi...

Mit tennél? Rossz családi kapcsolat. Kimennél külföldre nyelvtudás nélkül dolgozni vagy halasztanál +1 évet megtanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, sima betanított munkáról lenne szó, itthon vagy külföldön. Rossz a kapcsolatom a szüleimmel, de külön menni nincs lehetőségem, csak ha találnék munkát külföldön. Viszont egyenlőre nem tudom beszélhető/érthető szinten a nyelvet.

Szóval mit tennétek a helyemben, menjek ki most vagy előbb tanuljak nyelvet és jövőre menjek? Egyáltalán milyen betanított munkát tudnék kapni nyelvtudás nélkül?


2019. aug. 23. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénz nélkül, nyelvtudás nélkül kimenni külföldre dolgozni - ez egyenlő a kiszolgáltatottsággal.

Hol laknál, miből élnél, stb


Betanított munkát itthon is tudsz vállalni, ma már akár egy gyárban is lehet min. 150 ezret keresni, ha nagyon el akarsz költözni otthonról, akkor egy egyszobás albérletbe is meg tudnál lenni, önállóan élni, egy olcsóbb albérletben.


Mindenképpen először megtanulnám a nyelvet, hogy ne legyek kiszolgáltatott - hiszen, ha nem beszéled az adott ország nyelvét, akkor egy munkaszerződést, egy bankszámlanyitást, semmit nem tudsz elintézni.

Arról nem beszélve, hogy még azt sem fogod megérteni, mit várnak el tőled a munkahelyen.

2019. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vannak külföldön magyar cégek is. Közben néztem én is, meg olyan, hogy nyelvtudás nem szükséges, betanított ez-az.

Viszont igaz, hogy neccesebb.

Szerintem kibírok még egy évet, gyűjtök egy kis pénzt, megtanulom a nyelvet és szerzek munkatapasztalatot, hátha jól jön.

Jövőre meg ki is tudok költözni úgy, hogy ne kelljen többet hazajönnöm.

2019. aug. 23. 16:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Rengetegen mennek ki osztrakba,hollandba,németbe nyelvtudás nélkül.Köztül magam is.Persze ehhez kell olyan cég,aki biztosit szállást.Aki akar dolgozni,annak ez egy jó lehetőség.Aki viszont munkakerülő,azt itt is kiszúják és megszabadulnak tőle.
2019. aug. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Osztrákba érdemes, sokan úgy csinálják, hogy lakást bérelnek Győrben, Sopronban, Kőszegen, Mosonm-tt, és onnan járnak át osztrákba 4-5 száz nettókért egyszerű bolti melókra.
2019. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!